یک ماکروفر که گرم نمی‌شود

ماکروفر

بخش‌ها یا شرایط ذکر شده در زیر برای بررسی علائم گرمایش ماکروفر از محتمل‌ترین تا کم احتمال‌ترین حالت مرتب شده است. هر یک از موارد را با شروع از بالای این لیست بررسی و کنترل کنید. این لیست می‌تواند در زمان تعمیر ماکروفر به شما کمک کند.

(اخطار: حتی پس از خاموش شدن اجاق مایکروویو، اجاق آن می‌تواند مقدار کشنده‌ای برق را در خازن با ولتاژ بالا ذخیره کند. با توجه به ولتاژ جریان بالا و احتمال وقوع شوک الکتریکی، جایگزینی قطعات الکترونیکی بسیار خطرناک است بنابراین از یک تکنسین مجاز برای تعویض قطعات درخواست کمک کنید)

دلایل زیر می‌توانند باعث کار نکردن ماکروفر شوند

دلیل 1: دیود

دیود توان خروجی ترانسفورماتور A / C را به D / C تبدیل کرده که ولتاژ را تقریبا تا 5000 ولت دو برابر می‌کند. این ولتاژ بالا، مگنترون را برای حرارت دادن به مواد غذایی تغذیه می‌کند. اگر دیود خراب شده باشد، مگنترون ولتاژ کافی برای کارکردن را دریافت نخواهد کرد و از گرم شدن ماکروفر جلوگیری می‌کند. هنگامی که دیود کارآیی نداشته باشد، اغلب به طور قابل توجهی خراب شده است. دیود را بررسی کنید و اگر سوخته باشد، آن را جایگزین کنید. اگر بررسی دیود غیرقابل اثبات باشد، آن را با یک مولتی متر که با یک باتری 9 ولت کار می‌کند، آزمایش کنید یا یک باتری 9 ولت را به صورت سری در کنار دیود قرار دهید. هنگامی که باتری‌ها معکوس می‌شوند، دیود باید تنها در یک جهت جریان را عبور دهد.

دلیل 2: سوئیچ درب

اکثر مایکروویوها دارای سه یا چهار سوئیچ درب هستند. هنگامی که درب ماکروفر بسته می‌شود، سوئیچ‌های درب به ترتیب عمل می‌کنند تا اطمینان حاصل شود که درب به درستی بسته شده است. اگر هر یک از سوئیچ‌های درب خراب باشد، ماکروفر شروع به کار نخواهد کرد و گرم نخواهد شد. برای بررسی اینکه آیا سوئیچ‌های درب معیوب است، از یک مولتی متر برای آزمایش هر یک از سوئیچ‌ها استفاده کنید. اگر هر یک از سوئیچ‌های درب تداوم در عملکرد نداشته باشد، آن را جایگزین کنید.

دلیل 3 : مگنترون

مگنترون با استفاده از ولتاژ بالا و قدرت DC برای تولید فرکانس مایکروویو استفاده می‌کند که غذا را گرم کند. اگر مگنترون سوخته باشد، ماکروفر گرم نخواهد شد. مگنترون قابل تعمیر نیست، اگر مگنترون سوخته باشد، باید آن را جایگزین کنید.

دلیل 4: خازن با ولتاژ بالا

خازن ولتاژ بالا با یک دیود ولتاژ قوی کار می‌کند تا خروجی ترانسفورماتور را به ولتاژ DC تبدیل کند و ولتاژ خروجی را دو برابر کند. اگر خازن سوخته باشد، کل مدار ولتاژ بالا کارکرد مناسبی نخواهد داشت و ماکروفر گرم نخواهد شد. برای تعیین اینکه آیا خازن ولتاژ بالا معیوب است، از VOM متر با قابلیت تست خازنی استفاده کنید.

دلیل 5: ترانسفورماتور ولتاژ بالا

اجاق‌های مایکروویو یک ولتاژ بسیار بالا تولید می‌کنند تا آنتن مگنترون را که انرژی تولید کننده آن را تولید می‌کند، تغذیه کنند. هنگامی که یک ترانسفورماتور ولتاژ بالا معیوب باشد، معمولا بوی سوختگی به همراه خواهد داشت.

دلیل 6 : فیوز حرارتی

اگر مایکروویو بیش از حد گرم شود، فیوز حرارتی قطع می‌شود و جریان برق به مایکروویو را قطع می‌کند. برای تعیین اینکه آیا فیوز حرارتی خراب شده است، از یک مولتی متر برای آزمایش تداوم استفاده کنید. اگر فیوز تداوم در عملکرد نداشته باشد، آن را جایگزین کنید. فیوز حرارتی را نمی‌توان مجددا تنظیم کرد، اگر فیوز خراب شده باشد باید آن را جایگزین کنید.

دلیل 7: محافظ حرارتی

محافظ حرارتی در صورتی که بیش از حد گرم شود، جریان برق به مایکروویو را قطع می‌کند. اگر محافظ حرارتی معیوب باشد، مایکروویو شروع به کار نمی‌کند یا گرما نمی‌دهد. برای تعیین اینکه آیا محافظ حرارتی معیوب است، از یک مولتی متر برای آزمایش تداوم استفاده کنید. اگر محافظ حرارتی تداوم نداشته باشد باید آن را جایگزین کنید.

دلیل 8: صفحه کنترل اصلی

صفحه کنترل اصلی ممکن است معیوب باشد. با این حال، این اتفاق به ندرت رخ می‌دهد. تابلوهای کنترل اغلب به اشتباه تشخیص داده می‌شوند. قبل از جایگزینی صفحه کنترل، تمام قطعات معمول معیوب را چک کنید. اگر مطمئن شدید که تمام اجزای دیگر به درستی کار می‌کنند، صفحه کنترل اصلی را جایگزین کنید.