علت صدای فریزر چیست

علت سر و صدای فریزر چیست؟ چیکار کنیم سر و صدای فریزر کمتر شود

علت سر و صدای فریزر برای چیست

فریزرهایی که به درستی کار می کنند، سروصدای زیادی ایجاد نمی کنند، اما مطلقا بی صدا هم نیستند. اگر فریزر شما سر و صدایی شبیه ویز ویز ایجاد می کند، ممکن است نشانه ی عملکرد طبیعی آن باشد. با این حال اگر سر و صدای فریزر به میزان قابل توجهی بیشتر شد، بهتر است تا آن را بررسی کنید. زیرا گاهی اوقات این صدا ها می توانند نشان دهنده نیاز دستگاه شما به تعمیر یخچال فریزر باشد.

 

صدای کمپرسور

هنگامی که فریزر در حال خنک سازی باشد. کمپرسور( که به طور معمول درپشت یا زیر فریزر قرار دارد). صدای ملایم و کوتاهی را تولید می کند. معمولا کمپرسور 80 تا 90 درصد مواقع در حال کار کردن است. در صورتی که به تازگی حجم زیادی از مواد غذایی را به فریزر اضافه کرده باشید، کمپرسور دائما کار خواهد کرد. تا دمای داخلی را دوباره خنک سازد.

اگر درب فریزر مکررا باز و بسته شود، کمپرسور بیشتر از مواقع معمولی نیاز به خنک کردن فضا دارد و در نتیجه بیشتر کار می کند. با این حال، صدای کمپرسور باعث ایجاد مشکل و نگرانی نیست؛ مگر اینکه صدای آن بیش از حد بلند باشد. در این صورت برای بررسی و تعمیر یخچال فریزر با یک تعمیرکار تماس بگیرید.شما می توانید جهت عیب یابی و تعمیر وسایل برقی از جمله تعمیر بخار شور آاگ، تعمیر ساید بای ساید آ ا گ، تعمیر ماشین لباس شویی آ ا گ، تعمیر لوازم برقی آاگ و … با ما تماس حاصل فرمایید.

علت سر و صدای فریزر چیست؟ چیکار کنیم سر و صدای فریزر کمتر شود

فن های کثیف کندانسور

اگر پره های فن کندانسور فریزر کثیف باشند، جریان هوا محدود شده و خنک کردن فضای داخلی فریزر بیشتر از حد معمول طول می کشد. و این عامل نیز ممکن است باعث ایجاد سر و صدا شود. اگرچه این صداها بدین معنا نیست که فریزرخراب است. اما به خاطر داشته باشید که باید مرتبا فن ها را تمیز کنید. برای انجام این کار فریزر را از برق بکشید و پره ها و فن های کندانسور را که معمولاً در قسمت پشت یا بالای فریزر قرار دارند، با یک برس نرم و یا یک مسواک قدیمی تمیز کنید. در برخی فریزرها فن های کندانسور به راحتی در دسترس نیست. در صورت بروز این مسئله، با یک تعمیرکار یخچال فریزر تماس بگیرید تا فن ها را برای شما تمیز کنند.

 

یخ ساز هایی که صدا می دهند

در یخچال و فریزرهایی که یخ ساز اتومات وجود دارد، هنگام انجام فرآیند یخسازی سر و صداهایی ایجاد می شود. این سر و صدا معمولا بسیار آرام است و فقط در طی زمانی که یخساز کار می کند ادامه دارد. اگر صدای تولید شده طولانی تر یا بلندتر از حد معمول است، دریچه ورودی آب در پشت یخچال را بررسی کنید. اگر به طور صحیح متصل نشده باشد، ممکن است صدای وزوز یا صدایی شبیه زوزه شنیده شود. در صورت خراب شدن صفحه کنترل نیز دستگاه یخ ساز ایجاد سر و صدا می کند. اشکالات مربوط به صفحه کنترل باید توسط یک تعمیرکار حرفه ای تعمیر شود.

 

صداهای عادی دیگری که ممکن است بشنوید

علاوه بر سر و صداهای مذکور، ممکن است فریزر شما صداهای دیگری را نیز از خود تولید کند؛ اما نیازی به نگرانی نیست، بسیاری از این صداها طبیعی هستند. صداهایی مانند تق تق، خرخر، ویز ویز و یا صدایی شبیه زوزه نیز موقع کار کردن فریزر گاها شنیده می شوند. اگر صدایی از فریزر خود می شنوید که قبلاً آن را نشنیده اید، یا این صداها به طور غیرمعمول بلند و بلندتر می شوند، با یک تعمیرکار و یا نمایندگی مجاز وسایل خانگی تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *