برطرف کردن 4 مشکل یخچال فریزر را چگونه انجام دهیم؟

حل مشکلات عمده یخچال فریزر، امروزه دغدغه ی بسیاری از افرادد شده است که ما شما آموزش می دهیم که چطور این مشکلات را برطرف کنید!

برطرف کردن 4 مشکل یخچال فریزر

اگر برفک زیادی در یخچال فریزر شما وجود داشته باشد، یخچال شما صدا بدهد و یا یخ سازتان کارش را به درستی انجام ندهد. می توانید خودتان دست به کار شوید و بدون ابزارهای عجیب و غریب به برطرف کردن 4 مشکل یخچال فریزر، بپردازید.

آیا تا به حال متوجه لرزش مداوم یخچالتان شده اید یا دیده اید که آب از یخچالتان چکه کند؟ به احتمال زیاد تا به حال در دیواره های فریزر شما، برفک هایی ایجاد شده اند که باعث ناراحتیتان گشته اند. و یا شاید یخ سازتان گاهی دچار مشکل شده باشد. به هر حال شما باید بدون ترس و وحشت به حل مشکلات عمده یخچال فریز خود بپردازید.

موارد بررسی شده در این مقاله، مشکلات رایجی هستند که شما بدون تماس با تعمیرکار، می توانید حلش کنید. حتی اگر  شما با تعمیر یخچال فریزر آشنایی ندارید. ما به شما یاد می دهیم که مشکلات به وجود آمده در یخچال فریزتان را برطرف کنید.

با ما همراه باشید با برطرف کردن 4 مشکل یخچال فریزر:

حل مشکلات عمده یخچال فریزر

لرزش مداوم یخچال

یک یخچال فریزر نباید تمام مدت سر و صدا کند یا لرزش داشته باشد. یخچالی که بی سرو صدا و بدون لرزش، کارش را انجام می دهد. در هزینه های کیف پول شما تا حد زیادی صرفه جویی می کند. یخچال فریزر یکی از لوازم خانگی هستند که مصرف انرژی زیادی دارند. اگر استفاده از این وسیله را با وجود سر و صدای زیاد متوقف نکنید هزینه قبض شما به سقف خواهد رسید!

علت 1:

علت صدای فریزر یا تکان خوردن یخچال ها، تجمع گرد و غبار در اطراف سیم پیچ خازن است. مخصوصا اگر شما در محیطی پر از گرد و خاک زندگی کنید یا چند حیوان خانگی داشته باشید. این اتفاق برایتان پر تکرار خواهد بود.

تعمیر: ابتدا، یخچالتان را از پریز برق بکشید. اغلب سیم پیچ خازن در قسمت پایین دستگاه قابل دسترسی است. (برخی مدل های جدید سیم پیچی داخلی دارند).

برای دسترسی به سیم پیچ، به دنبال یک توری باشید. با برداشتن توری، از یک جارو برقی برای تمیز کردن گرد وغبار انباشته شده، استفاده نمایید. اگر مقدار زیادی گرد و غبار وجود داشت؛ از یک برس یا دستمال تمیز برای پاک کردن غبار باقی مانده، بهره ببرید. بعد از انجام دادن این کارها توری را سرجایش بگذارید و یخچال فریزر خود را به برق وصل کنید.

مشکل: چکه کردن آب

تجمع آب، در زیر یخچال هیچوقت نشانه خوبی نیست. اما یک اتفاق بسیار رایج است و به آسانی قابل حل است. چکه کردن آب، به یکی از دلایل زیر اتفاق می افتد.

علت 1:

مسدود شدن سیستم تخلیه برفک، یکی از دلایل نشت آب است. این اتفاق، زمانی می افتد که ذرات غذا و یا چیزهایی این چنینی در لوله فاضلاب گیر کنند. که این عامل، می تواند منجر به انباشته شدن یخ و در نهایت نشت آب، از فریزر و یخچال شود.

تعمیر: ابتدا سعی کنید سیستم تخلیه را با آب گرم تمیز کنید. از یک قیف کوچک یا لوله باز کن، برای این کار استفاده کنید. اگر بعد از انجام این کار نتوانستید به حل مشکلات عمده یخچال فریزر؛ بپردازید. لازم است آشغال هایی که در انتهای لوله سوپاپ کنترل گیر کرده اند را تمیز نمایید.

یخچال فریزرتان را از دیوار دور کنید و لوله پلاستیکی تخلیه یخ را پیدا کنید. این لوله، باید یک شیر کنترل لاستیکی داشته باشد که به تنظیم رطوبت کمک کند و باقی مانده های غذا و آشغال های ریز را می گیرد. شیر را با آب گرم و صابون بشویید و سپس در جای خود نصب کنید.

علت 2:

معمولا وجود آب یخ زده و مسدود شده، باعث تجمع آب در زیر یخچال می شود. این مسئله روی درست شدن یخ نیز تاثیر می گذارد و باعث کند شدن یا توقف جریان آب در یخچال می گردد.

تعمیر: ابتدا یخچال را از پریز بکشید و دریچه مسدود شده را بیابید. معمولا  باید در پشت یخچال یا زیر سینک آشپزخانه به دنبالش باشید. مطمئن شوید که این شیر مسدود است و به دنبال چکه کردن، نشت آب و قسمت مسدود شده در لوله پلاستیکی باشید.

اگر شکاف یا پارگی در خط لوله وجود داشته باشد. خط تامین آب را تعویض کنید. معمولا این خط یک لوله نایلونی با اتصالات فشاری در ابتدا و انتهای لوله است. شما می توانید لوله ها را از ابزار فروشی تهیه کنید. این لوله ها به آسانی قابل نصب هستند.

اگر خط لوله آب، سالم باشد اما شما شاهد یک انسداد در مسیر لوله هستید. احتمالا یک تکه یخ در مسیر ایجاد شده است. برای حل این مشکل، کافی است یخچال را به مدت 2 ساعت از پریز برق بکشید. اگر علت گرفتگی، چیز نامشخصی است با یک متخصص مشورت کنید. زمانی که یخ، آب شد یخچال را به پریز برق بزنید و به سر جایش بازگردانید.

مشکل: برفک زیاد در فریزر

اگر قصد حل مشکلات عمده یخچال فریزر خود را دارید ابتدا باید برفک فریزر را چک کنید!
اگر قصد حل مشکلات عمده یخچال فریزر خود را دارید ابتدا باید برفک فریزر را چک کنید!

اگر داخل فریزرتان، شبیه به قطب شمال شده است. شما با یک مشکل اساسی مواجه هستید. چند دلیل برای این مسئله وجود دارد که راه حل هایش را، برای برطرف کردن 4 مشکل یخچال فریزر؛ در این مقاله به شما می آموزیم.

علت 1:

باز گذاشتن طولانی مدت درب فریزر باعث می شود که سطح رطوبت داخل یخچال بالا برود که منجر به برفک و تجمع یخ در فریزر می گردد.

تعمیر: ساده ترین راه برای حل مشکلات عمده یخچال فریزر، این است که اجازه ندهید درب فریزر، بیشتر از حد نیاز باز بماند. اما اگر درِ یخچال یا فریزر را باز می کنید و آن ها بسته نمی شوند علت ایجاد برفک را یافته اید. برای حل این مشکل، یخچال را از دیوار فاصله دهید و یک نفر یخچال را به اندازه ای به عقب خم کند که یخچال، روی دو پایه عقب بایستد.

تکان دادن یخچال، در این حالت، باعث می شود که درها خود به خود بسته شودند و آب جمع شده در یخچال، به خوبی تخلیه شود. اگر این کار نتوانست به برطرف کردن 4 مشکل یخچال فریزر؛ کمک کند احتمالا تایمر یخ زدایی معیوب شده باشد.

علت 2:

موارد بسیاری وجود دارد که پشت دیواره فریزر قرار می گیرند و با مسدود کردن جریان هوا، باعث ایجاد برفک می شوند.

تعمیر: سعی کنید بسته های مواد غذایی را از دیواره های پشتی فریزر فاصله دهید. تا مانع بسته شدن دریچه های فریزر نشوند.

مشکل: یخ ساز یخچال کار نمی‌کند

تصور کنید شما مدت زمان زیادی را صبر می کنید تا از یخساز یخچالتان یخ بردارید. اما یخ ساز، آنطور که انتظارش را دارید کار نمی کند. ممکن است دستگاه شما اصلا یخ درست نکند یا یخ هایی با سایزهای خیلی کوچک به شما تحویل بدهد. این مشکل هم نیز قابل حل می باشد. شما باید چند روش زیر را امتحان کنید و ببینید مشکل دستگاه شما چیست؟

علت 1:

انسداد در خطوط آب، جریان آب را محدود می کند. مسدود شدن لوله آب، ممکن است به خاطر وجود یخ در مسیر لوله آب اتفاق بیفتد. یک مسیر گره خورده یا پیچ خورده در مسیر لوله آب نیز ممکن است موجب بروز این مشکل گردد.

تعمیر: برای حل مشکل یک مسیر آب یخ زده، ابتدا شیر آب ورودی یخچال را ببندید. این شیر معمولا در زیر سینک آشپزخانه یا در پشت یخچال قرار دارد. یکی از راه های از بین بردن انسداد لوله ها، یخزدایی دستی لوله ها است. اینکار را بعد از خارج کردن پریز برق انجام دهید. بعد از چند ساعت، یخ به طور خود به خود آب می شود. یک روش سریع تر، این است که از یک سشوار یا یک سرنگ آب گرم برای تعمیر یخچال فریزر استفاده کنید.

علت 2:

شاید دسته یا بازوی متوقف کردن یخساز، در موقعیت اشتباهی قرار گرفته باشد. در بسیاری از یخچال فریزرها، یخ سازها دارای بازوی خاموشی هستند که برای متوقف کردن تولید یخ در هنگام پر بودن ظرف ذخیره یخ، طراحی شده است. این دسته ها، گاهی در موقعیت اشتباه گیر می کنند و سیستم تولید یخ را مختل می سازند.

تعمیر: مطمئن شوید که دسته خاموشی، علت توقف تولید یخ نشده باشد. اگر این دسته، در روی خاموشی، یخ زده است؛ ابتدا یخ ذخیره شده را بردارید. سپس یخ های اضافیِ روی دسته را با کمی آب گرم ذوب کنید. سپس سریعا رطوبت اضافی را با یک حوله آشپزخانه تمیز کنید.

تعمیر یخچال فریزر:

شما با این گام های ساده می توانید به برطرف کردن 4 مشکل یخچال فریزر، بپردازید. شما با این روش ها می توانید تعمیر یخچال فریزر خود در تمامی برندها از جمله درست کردن یخچال فریزر آاگ، تعمیر یخچال فریزر ال جی، درست کردن یخچال فریزر سامسونگ، تعمیر یخچال فریزر آریستون و … انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *