نگهداری از دستگاه بخار شور

روش هایی برای استفاده و نگهداری از دستگاه بخار شور

همه ما تا حدودی با بخار شور آشنا هستیم و برای تمیز کردن و کارهای خانه از آن استفاده می کنیم. همه افراد می دانند که این دستگاه شگفت انگیز، انجام بسیاری از کارها را برای ما آسان کرده است. دیجیتال سرویس مقاله ای جمع آوری کرده که کمک می کند با برخی از کاربردهای این وسیله شگفت انگیز آورده شده است.

به عنوان مثال، فردی را در نظر بگیرید که می خواهد فرش های منزلش را تمیز کند. در حالت عادی برای این کار او به یک شامپو فرش، چند عدد تی و وسایلی از این قبیل نیاز دارد در حالی که با استفاده از یک بخارشور، می تواند به راحتی این کار را در منزل انجام دهد.

بیشتر افراد تصور می کنند که برای تمیز کردن منزلشان و انجام کارهای مختلف، به انواع متنوعی از بخارشور نیاز دارند. در حالی که اینطور نیست و شما با خرید یک دستگاه بخار شور چند منظوره، می توانید استفاده های زیادی از آن داشته باشید.

اگر شما جز آن دسته از افرادی هستید که به طور مرتب از بخارشور استفاده می کنند؛ باید استفاده درست از آن را یاد بگیرید تا به تعمیر بخار شور نیازی پیدا نکنید. همانطور که می دانید تعمیر بخارشور، کاری سخت و تخصصی است. البته خبر خوب این است که طراحی این دستگاه به نحوی است که شما به این سادگی ها نیاز به تعمیر بخارشور خود پیدا نخواهید کرد. اما در صورت درست کار نکردن دستگاه، شما باید از یک فرد متخصص برای این کار کمک بخواهید. زیرا به دلیل طراحی و عملکرد متفاوت دستگاه ها، تعمیرات آن ها نیز با هم فرق خواهد داشت.

برای مثال، تعمیر بخارشور آاگ با تعمیر بخارشور ال جی تفاوت های بسیاری دارد. علاوه بر تفاوت هایی که تعمیر بخارشور ال جی، تعمیر بخار شور آاگ و دیگر برندهای متفاوت بخار شور با هم دارند؛ تنوع دستگاه های بخارشور (بخارشور دستی، چند منظوره و تی بخار)، باعث شده است برای خرید و تعمیر این دستگاه ها، مجبور باشیم اطلاعات دقیق تری کسب کنیم.

ـ تمیز کردن سرامیک ها و بین کاشی ها

رایج ترین مصرف بخارشور، استفاده از آن در تمیز کردن کاشی ها و درزهای میان سرامیک ها می باشد. تمام بخارشورها، تجهیزات و لوازم جانبی مخصوص به خود را دارند که می توانید برای تمیز کردن درزهای میان کاشی ها از آن ها استفاده نمایید. سعی کنید به طور مرتب، تجهیزات بخارشور خود را با پارچه مرطوب، تمیز کنید تا گرد و خاک آن ها پاک شود و آسیبی به دستگاه شما وارد نشود تا نیازی به تعمیر آن نداشته باشید.

ـ تمیز کردن فرش و قالیچه

شما با دانستن نحوه استفاده از تجهیزات بخارشور، می توانید از آن برای از بین بردن لکه ها و بوی نامطبوع فرش ها و قالیچه هایتان استفاده بکنید. شما حتی می توانید لکه های چسب و آدامس را با استفاده از این دستگاه، به طور کامل محو کنید. برای اینکار، ابتدا دستگاه را روشن کنید و در فاصله مناسب از لکه ها نگاه دارید تا چسپ یا آدامس سست شود. سپس با کاردک یا وسیله ای که به فرشتان آسیب نزند؛ آن را بردارید. در ادامه، با استفاده از کمی سرکه سفید می توانید لکه را به طور کامل پاک کنید.

ـ تمیز کردن شیشه ها

آیا می دانستید که با استفاده از بخارشور می توانید شیشه هایتان را تمیز و براق کنید؟ فقط باید به این نکته توجه کنید که هیچگاه بدون روکش پارچه ای از بخارشورتان استفاده ننمایید. در این صورت آسیبی به دستگاهتان وارد نمی شود و شما به تعمیر بخارشور نیاز نخواهید داشت. بهترین راه برای تمیز کردن شیشه ها، استفاده از پارچه های حوله ای یا روکش های پارچه ای می باشد. همچنین، بعد از اتمام کار، برای تمیز کردن حوله یا روکش پارچه ای دستگاه، آن ها را در لباسشویی بشویید و سپس زیر نور آفتاب خشکشان کنید.

ـ تمیز کردن حمام

کف شور بخار، انتخاب درستی برای تمیز کردن کف حمام است و اگر بخار شور مجهز به تجهیزاتی برای درزگیری میان کاشی ها باشد؛ بسیار عالی می شود. به یاد داشته باشید که تجهیزات و متعلقات بخار شور خود را در صورت فرسوده شدن یا آسیب دیدن تعویض کنید. زیرا عدم تعویض به موقع قطعات فرسوده، باعث خراب شدن و آسیب دیدن دستگاه شما می شود. پس سعی کنید تا زمانی که نیاز به تعمیر بخار شور خود پیدا نکرده اید؛ قطعات آسیب دیده را تعمیر یا تعویض نمایید.

ـ تمیز کردن دیوارها و پرده ها

شما با استفاده از بخارشور می توانید دیوارهای منزلتان را تمیز کنید و همچنین، اگر یک بخار شور دستی داشته باشید؛ می توانید چین و چروک های پرده خود را باز کنید. حتی شما با استفاده از بخار شورهایی که سری مناسب دارند؛ می توانید لباس هایتان را نیز صاف کنید و طراوت بخشید. بسیار جالب است بدانید که این دستگاه شگفت انگیز، قادر است بوی عطر یا سیگار روی لباستان را نیز از بین ببرد. پیشنهاد می کنیم که برای استفاده از بخار شور، حتما از آب تصفیه شده استفاده کنید تا رسوبات در داخل مخزن و لوله های ارتباطی گیر نکنند و نیاز به تعمیر بخارشور پیدا نکنید.

ـ تمیز کردن باربیکیو

بخارشور، یک وسیله مناسب برای تمیز کردن باربیکیو است. فقط حواستان باشد تا این کار را در فضای باز انجام ندهید. زیرا این دستگاه در فضای مرطوب کارآیی کافی ندارد و ممکن است احساس کنید که نیاز به تعمیر بخارشور پیدا کرده اید. البته اگر متوجه شدید که دستگاه شما میزان بخار کمی تولید می کند؛ بهتر است برای تعمیر بخارشور خود اقدام کنید و از متخصصان این کار، کمک بگیرید.

ـ تمیز کردن رویه های مبل

متاسفانه تمیز کردن رویه های مبل، کار خیلی سختی است ولی اگر شما یک دستگاه بخارشور داشته باشید؛ به راحتی می توانید این کار را انجام دهید. بخارشورهای دستی برای این کار مناسب تر هستند و فرآیند پاک کردن لکه ها و تمیزکردن درزها با بخارشورهای دستی راحت تر است.

ـ تمیز کردن لوسترهای کریستالی

شما با استفاده از دستگاه بخارشور می توانید به راحتی و در عرض چند دقیقه، لوسترهای خود را تمیز کنید. همانطور که می دانید تمیز کردن لوسترها با دست وقت زیادی از شما می گیرد. پس، این کار را امتحان کنید و در وقت خود صرفه جویی نمایید.

ـ تمیز کردن ماشین

شما می توانید از دستگاه بخارشور، برای تمیز کردن صندلی ها و روکش های ماشین خود استفاده کنید. به یاد داشته باشید که قبل از هر بار استفاده از بخارشور، مخزن آن را چک کنید تا آب کافی درون آن موجود باشد. توجه داشته باشید که استفاده از بخارشور با مخزن خالی، دستگاهتان را دچار آسیب می کند و در این صورت، احتمالا نیاز به تعمیر بخارشور پیدا خواهید کرد.

ـ تمیز کردن آشپزخانه

شما می توانید با بخارشورتان، بدون نیاز به مواد شیمیایی، سرامیک ها و کابینت هایتان را تمیز نمایید. البته جالب است بدانید که قابلیت بخار شور، تنها ضدعفونی کردن و تمیز کردن وسایل نیست. شما با آگاهی از مزایا و امکانات موجود در دستگاهتان، می توانید استفاده از آن را برای خودتان لذت بخش کنید و با استفاده درست از سری های مربوط به هر کاری، کاربرد این دستگاه را برای خودتان آسان تر کنید.

ـ تمیز کردن اجاق گاز و فر

تمیز کردن فر کار واقعا سختی است. زیرا برای تمیز کردن آن با چربی ها و باقی مانده غذاها روبرو هستیم. اسپری های موجود در بازار، شیمیایی هستند و فضای آشپزخانه را مسموم می کنند. پس، ما استفاده از بخارشور را برای این کار به شما پیشنهاد می دهیم. ولی باید دقت کافی را در انجام این کار داشته باشید. مثلا بخارشور را مستقیماً روی المنت ها نگیرید. چون موجب از کار افتادن فر می شوند. می توانید از برس بخار شور برای تمیز کردن چربی ها استفاده کنید. فقط مراقب باشید برس را روی سطوح حساس نکشید.

سخن آخر

بخارشور، یک وسیله کاربردی است که استفاده از آن انجام بسیاری از کارها را برای شما آسان تر می کند. با آگاهی از نحوه استفاده از این دستگاه می توانید در وقت و زمانتان صرفه جویی کنید و کارهایتان را سریع تر انجام دهید. اگر زمانی، متوجه عدم عملکرد صحیح دستگاه خود شدید؛ می توانید با کارشناسان ما در دیجی تعمیر تماس بگیرید و از آن ها کمک بخواهید تا در اسرع وقت دستگاه شما را تعمیر کنند. متخصصان حرفه ای ما می توانند برای تعمیر بخارشور دوو، تعمیر بخارشور آاگ و تعمیر بخارشور ال جی در تهران، خدمات ایده آلی را به شما ارائه دهند.

منبع: makelyhome.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *