سولاردام و ماکروفر چه تفاوت هایی دارند؟

تفاوت ماکروفر و سولاردام

ماکروفر و سولاردام دو دستگاهی هستند که دارای شباهت های زیادی هستند، در عین حال تفاوت سولاردام و ماکروفر بر کسی پوشیده نیست. دیجیتال سرویس در تلاش است تا در این مقاله به این شباهت و تفاوت ها اشاره هایی کند.

ماکروفر چیست؟

ماکروفر ها در خود ابزاری به اسم مگنترون دارند که وظیفه آن ایجاد امواج با فرکانس 2450 مگاهرتز است. امواج تولید شده توسط ماکروفر به محفظه و دیواره فلزی ماکروفر برخورد کرده و منعکس می شود. امواج منعکس شده از سطح دیواره بر روی غذای داخل ماکروفر اثر می گذارد.

یکی از مزیت های دستگاه ماکروفر تولید امواج به هنگام بسته بودن درب دستگاه است. زمانی که درب دستگاه شما بسته است، دستگاه به تولید امواج پرداخته و زمانی که شما درب دستگاه را باز کنید به صورت خودکار تولید امواج متوقف خواهد شد.

البته در نظر داشته باشید زمانی که درب دستگاه و یا لولای دستگاه شما آسیب دیده باشد این امواج به بیرون درز پیدا کرده و خطراتی را برای شما به همراه خواهد داشت بنابراین برای رفع ایرادات دستگاه خود با دیجیتال سرویس در ارتباط باشید.

ویژگی های ماکروفر چیست؟
ماکروفر و سولاردام

سولاردام چیست؟

شرکت ال جی در گذشته ای نچندان دور دستگاهی به نام سولاردام را ساخت که ترکیبی از ماکروفر و امواج گرایش نوری است. هیتر موجود در سولاردام المنتی نوری است که امواج نورانی را به همراه گرما و عمق نفوذ بسیار بالا تولید کرده و به غذای داخل دستگاه منتقل خواهد کرد.

یکی از مزیت های سولاردام نسبت به ماکروفر وجود سیستم مگاهیتر (چند نوع هیتر سرامیک و هالوژنی) در کف دستگاه سولاردام است که باعث می شود اموجا گرمایشی نورانی که به سمت کف ظرف رفته را منعکس کرده و به سمت غذا بتاباند این امر باعث خواهد شد تا غذا از پایین هم گرم شود.

اگر با دقت به محفظه سولاردام نگاه کنید میبینید که شکلی همچون استوانه دارد برخلاف سایر ماکروفرها که به صورت چهارگوش هستند. دلیل این امر انتقال بهتر امواج بر روی مواد غذایی است.

ماکروفر و سولاردام چه تفاوت هایی دارند؟
تفاوت ماکروفر و سولاردام

مواد غذایی در سولاردام به دمای 320 درجه سانتی گراد فقط در مدت زمان 5 دقیقه خواهد رسید. سرعت پخت در سولاردام سه برابر ماکروفرهای معمولی است، این امر باعث شده تا افراد بیشتری برای خرید سولاردام اقدام نمایند.

سرعت بالای پخت باعث خواهد شد تا مواد مفیدی که در غذا وجود دارد بیشتر حفظ شده و غذا طعم و مزه بهتری به خود گیرد. سولاردام ال جی در تلاش است تا با ارائه سه روش کاملا متفاوت در پخت و پز بازار را از رقبای خود پاک کند. این سه روش عبارت اند از : پخت گریل، ماکروویوی و نوری.

لازم به ذکر است، اگر دستگاه شما با مشکلاتی مواجه شد حتما با متخصصین دیجیتال سرویس ارتباط برقرار کرده و مشکلات خود را با آن ها در میان بگذارید. به طور مثال یکی از چندین خدمات ارائه شده توسط شرکت دیجیتال سرویس تعمیر ماکروفر آسیب دیده است.

بهترین برندهای ماکروفر و سولاردام :

در بازار جهانی برندهای زیادی در حال فعالیت هستند که در ادامه به برخی از بهترین برندها اشاره­ای خواهیم داشت:

  1. ماکروفر و سولاردام ال جی
  2. ماکروفر سامسونگ
  3. ماکروفر بوش
  4. ماکروفر پاناسونیک
  5. ماکروفر شارپ
  6. ماکروفر کنوود
  7. ماکروفر فلر
  8. ماکروفر دوو

نتیجه گیری در خرید ماکروفر و سولاردام :

سولاردام در واقع همان ماکروفر است با مزیت­هایی اضافی­تر، مزیت­هایی از قبیل : داشتن المنت های نوری گرمایشی که باعث خواهند شد تا غذا با سرعت بیشتری پخته شود. یکی دیگر از امکانات اضافه شده به سولاردام وجود محفظه مدور استوانه ای است که این امر باعث خواهد تا غذا گرمای بیشتری را دریافت نماید. دیگر مزیت موجود سولاردام حفظ مواد مغذی است. این امر باعث خواهد شد تا غذا­ها طعم خوشمزه خود را حفظ نمایند.

در صورت بروز هرگونه مشکل در ماکروفر و سولاردام خود میتوانید با تیم دیجتال سرویس در ارتباط بوده و مشکلات خود را با ما در ارتباط بگذارید. دیجیتال سرویس همواره در تلاش است تا با ارائه بهترین خدمات به مشتریان خود آن ها را در تعمیر دستگاه های خود یاری نماید. امیدواریم با مطالعه این مقاله با تفاوت ماکروفر و سولاردام، آشنا شده باشید و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

 

2 دیدگاه دربارهٔ «سولاردام و ماکروفر چه تفاوت هایی دارند؟»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *