راهنمای خرید ربات جارو برقی

جارو برقی

اگر احساس می‌کنید که جارو برقی قدیمی شما بازوهای شما را خسته می‌کند، زمان آن رسیده که در یک ربات جارو برقی حرفه‌ای سرمایه‌گذاری کنید! این دستگاه قادر به تمیز کردن تمام خانه بدون نیاز به کمک انسان است.

با این حال، قبل از اینکه یک ربات جارو برقی بخرید، چیزهای زیادی برای فکر کردن وجود دارد. با بسیاری از برندها و مدل‌های مختلف و با انواع مشخصه‌ها و قیمت‌های مختلف، انتخاب یکی از آنها می‌تواند سخت و پر استرس باشد. من چند نکته را در زیر آورده‌ام تا به شما کمک کند بفهمید چه چیزی نیاز دارید و چه چیزی باید از یک ربات جارو برقی انتظار داشته باشید.

مقاله زیر را بخوانید تا یاد بگیرید چطور یک ربات جارو برقی کامل را برای خود پیدا کنید تا دوام بالایی داشته باشد و دیرتر نیاز به تعمیر جارو برقی پیدا کنید.

 مرحله 1: در کجاها می‌خواهید از ربات جارو برقی خود استفاده کنید

قبل از اینکه یک ربات جارو برقی بخرید، باید در نظر بگیرید که در کجا می‌خواهید از آن استفاده کنید. ببینید از چه نوع کفپوش در خانه خود استفاده کرده‌اید، چند مانع وجود دارد که جارو باید در اطراف آن کار کند، و اینکه فضا چقدر بزرگ است.

این کار به شما کمک خواهد کرد تا آنچه را که از یک ربات جارو برقی انتظار دارید را یافته و مدل مناسب نیاز خود را پیدا کنید. در اینجا چند مثال برای کمک به شما ارائه شده است!

بیشتر خانه شما از فرش پوشیده شده؟ به دنبال یک ربات جارو برقی که قادر به تمیز کردن همه انواع فرش است، بگردید.

خانه بزرگی دارید؟ شما به یک ربات جارو برقی با یک محفظه بزرگ جمع آوری آشغال و یک باتری با عمر طولانی مدت برای تمیز کردن فضاهای بزرگ نیاز دارید.

آیا در خانه شما پله وجود دارد؟ شما نیاز به یک ربات جارو برقی مجهز به سنسور زیرین نیاز دارید که مانع از افتادن آن به پایین پله‌ها و آسیب زدن به خودش شود.

در همه جا موهای حیوانات وجود دارد؟ شما به مدلی نیاز دارید که برای تمیز کردن موهای حیوانات خانگی طراحی شده باشد.

شما واقعا نیاز دارید فضای خود را آنالیز کنید تا بفهمید که دقیقا به چه نوع از این ربات‌ها نیاز دارید تا بتواند منزل شما را به بهترین نحو تمیز کند.

مرحله 2: بودجه شما چقدر است

بودجه‌ای که برای خرید جارو برقی در نظر دارید چقدر است و تا چه اندازه‌ای می‌توانید آن را بالا ببرید. تعداد زیادی از برندها و مدل‌های مختلف در بازار وجود دارد که از قیمت پایین تا قیمت‌های بالا می‌توانید پیدا کنید. وقتی متوجه شدید که چقدر قادر به خرج کردن هستید، می‌توانید انتخاب‌های خود را محدود کنید.

مرحله 3: انواع مدل‌های ربات جارو برقی را بررسی کنید

انواع مختلفی از وسایل روباتیک وجود دارند و قبل از این که شما خرید خود را انجام دهید باید بفهمید چه نوع از آنها برای شما مناسب‌تر هستند. برخی از آن‌ها برای مشکلات خاص تخصص دارند و برخی دیگر با ویژگی‌هایی که ممکن است به آن‌ها نیاز ندارید، مجهز شده‌اند.

حیوانات خانگی و جارو برقی:

اگر شما حیوانات خانگی و یا فردی را در خانه خود دارید که مشکل آلرژی دارد، به دنبال یک ربات جارو برقی بگردید که خدمات ضد آلرژی را ارائه می‌دهد. این جارو برقی احتمالا با برس‌های تخصصی مجهز شده که بتواند موی حیوانات خانگی را به شکلی موثرتر جمع آوری کند. آنها همچنین ممکن است دارای فیلتر HEPA (بهره‌وری بالا برای جمع آوری ذرات هوا) باشند که گرد و غبار را جمع‌آوری می‌کنند. هر کسی که آلرژی دارد می‌تواند بدون مشکل از این نوع جارو برقی استفاده کند. ربات جارو برقی مخصوص جمع آوری موهای حیوانات بصورت تخصصی این مشکل را برای شما برطرف خواهد کرد.

فقط برای سطوح چوبی سخت:

برخی از جارو برقی‌های رباتی تنها برای تمیز کردن کفپوش چوب سخت طراحی شده‌اند. آنها معمولا همراه با یک پد تمیز کننده ارائه می‌شوند که می‌توانند جارو و تمیز کردن کف زمین را به طور خودکار انجام دهند. این عالی است چون این ربات می‌تواند زمین شما را جارو کند و آن را خشک کند. بدیهی است که این یک جاروی مطلوب برای زمین‌هایی با پوشش سخت است.

گزینه‌های تمیز کردن:

هر ربات جارو برقی با گزینه‌های تمیز کردن متفاوت ارائه می‌شود. پیش از خرید، به این گزینه‌های تمیز کردن توجه کنید.

اگر اغلب، بعضی از مناطق خانه شما ذرات ریخته می‌شود، یک جارو نیاز خواهید داشت که گزینه “تمیز کردن نقطه‌ای” داشته باشد. این به این معنی است که شما جارو را در جایی که می‌خواهید تمیز کنید قرار می‌دهید و فقط همان منطقه تمیز می‌شود.

اگر کف خانه شما به طور مداوم با گرد و غبار کثیف می‌شود، شما می‌توانید از یک ربات جارو برقی استفاده کنید که گزینه‌های برنامه‌ریزی دارد. با این گزینه‌ها، شما می‌توانید جارو را برای تمیز کردن در یک زمان خاص و هر روز بطور اتوماتیک، تنظیم کنید. این جاروها کف اتاق شما را تمیز نگه می‌دارند و به شما این امکان را می‌دهند که بدون هیچ زحمتی خانه‌ای تمیز داشته باشید.

برخی از جارو برقی‌ها کنترل از راه دور دارند که به شما اجازه می‌دهند تا جارو را از هر جایی در خانه کنترل کنید. این یک گزینه عالی برای کسانی است که مشکلات تحرک دارند، زیرا مجبور نیستند که به همه جای خانه بروند.

مرحله 4: آغاز به بررسی ربات جارو برقی

تحقیقات مهم‌ترین گامی است که باید قبل از خرید یک ربات انجام دهید. همانطور که در بالا مطالعه کردید، بسیاری از برندها و مدل‌های مختلف وجود دارند، که انتخاب آنها می‌تواند سخت باشد. زمانی که تمام مراحل فوق را انجام دادید، ایده خوبی در مورد این که چه ویژگی‌هایی از یک ربات جارو برقی نیاز دارید و اینکه چقدر مایلید خرج کنید، خواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *