3 نکته مهم برای سازماندهی یخچال

یخچال

یادگیری چگونگی سازماندهی یخچال و فریزر یک هنر است که با تمرین، توسعه می‌یابد. هرچه یخچال مطلوب‌تری داشته باشید نگهداری غذاهای مورد علاقه شما در آن ساده‌تر است. راهنمایی‌های بسیار جالبی وجود دارند، اما این سه نکته مهم به شما کمک می‌کند تا شروع به کار کنید.

چگونگی صرفه جویی در فضا و جلوگیری از هدررفت انرژی در یخچال

مقدار زیادی از مواد غذایی در زمان نگهداری هدر می‌روند. این به این معنی است که تعداد زیادی مواد غذایی فاسد به زباله‌ها اضافه می‌شوند که به نوبه خود باعث تولید گازهای گلخانه‌ای بیشتر و تغییرات اقلیمی می‌شوند. بنابراین، اگر شما نمی‌خواهید بخشی از این مشکل باشید، شروع به ساماندهی کنید و در مورد راه حل‌های ذخیره سازی مواد غذایی فکر کنید.

دانستن این که چه آیتم‌هایی برای بسته بندی و خرید لازم است از هدر رفت غذا جلوگیری می‌کند و همچنین باعث صرفه جویی در هزینه می‌شود. در هر یخچال قسمت‌های مختلف برای نگهداری نوع خاصی از مواد غذایی در نظر گرفته شده است. همیشه قبل از استفاده از هر وسیله‌ای به راهنمای کاربر آن توجه کنید، یخچال هم از این قاعده مستثنی نیست و با رعایت مواردی که کارخانه سازنده در نظر گرفته، می‌توان به طور مناسب از آن استفاده کرد و در نتیجه مواد غذایی به بهترین نحو نگهداری خواهند شد. با رعایت نکات ساده کمتر نیاز به تعمیر یخچال فریزر پیدا خواهید کرد و برای شما مدت طولانی کار می‌کند.

زیاد از حد معمول یخچال را پر نکنید

پر کردن یخچال آسان است اما نتایج بسیار ویران کننده‌ای دارد. پرکردن بیش از حد مواد غذایی باعث می‌شود که گردش هوا که موجب سرد نگهداشتن مواد غذایی می‌شود را مسدود کنید. با روش‌های زیر می‌توان به آسانی از فاسد شدن غذا جلوگیری کرد و از جهت دیگر انرژی کمتری هم لازم خواهد بود و هزینه‌های مصرف برق نیز کم خواهد شد.

آن چه که در یخچال قرار داده‌اید را به حداقل ممکن برسانید. به اندازه مصرف چند روز مواد غذایی در آن بگذارید و بعد از اتمام آنها مجددا به مقدار مناسب مواد غذایی را نگهداری کنید.

بعضی از مواد غذایی را از بسته بندی بزرگ خود خارج کنید. خارج کردن ظروف غیر ضروری کمک می‌کند تا هوای سرد بتواند به راحتی در یخچال گردش کند.

موارد کوچک‌تر را در قفسه بالا نزدیک به پروانه‌های خنک کننده قرار دهید. این موجب می‌شود تا هوای سرد به راحتی به قفسه‌های پایین‌تر برود و آنها را نیز بتواند خنک کند.

مجموعه‌ای از ظروف مخصوص یخچال و فریزر را خریداری کنید زیرا این ابزار از ناگهان بیرون افتادن مواد غذایی جلوگیری می‌کنند. اقلام کوچک‌تر برای جا دادن در بخش‌های مختلف درب، ایده‌آل هستند.

قرار دادن مواد غذایی به واسطه وزن

حتی بهترین یخچال‌ها نیز به اندازه مدل‌های صنعتی مقاوم نیستند. در نتیجه، باید مواد غذایی را نسبت به وزن آنها در مکان‌های مناسبی قرار دهید و در نهایت وزن بیش از حد در مکان‌های اشتباه می‌تواند موجب باز شدن درب یخچال و فریزر شود.

اقلام بسته بندی شده در ظروف سنگین شیشه‌ای را در پایین‌ترین قفسه قرار دهید. مواد غذایی کنسروی فضای کمتری را اشغال می‌کنند. سبزیجات سبک وزن و خوراکی‌ها را در طبقه متوسط دور از شبکه‌های خنک کننده قرار دهید.

علاوه بر این، گزینه‌های کوچک‌تر و سبک‌تر که مورد استفاده قرار می‌گیرند را انتخاب کنید که در قسمت‌های درب قرار می‌گیرند. سس مایونز، ترشی و سس گوجه فرنگی، نمونه‌هایی از این اقلام هستند. آخرین چیزی که باید انجام دهید وقتی شما یخچال خود را سازماندهی می‌کنید این است که به آب و هوا توجه کنید و متناسب با آن دما را کم و زیاد کنید.

به عنوان مثال، دمای بالا، یخچال‌ها را مجبور می‌کند تا سخت‌تر کار کنند. بنابراین، اگر روزهای گرم‌تر در پیش است، غذای کمی در یخچال نگهداری کنید تا از فاسد شدن آنها جلوگیری شود.

از دیگر خدماتی که دیجی تال سرویس به صورت تخصصی ارائه می دهد سرویس و تعمیر یخچال فریزر بوش ، تعمیر یخچال فریزر ال جی ، تعمیر یخچال فریزر سامسونگ می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *