چگونگی تعویض سوئیچ درب اجاق ماکروفر

تعمیر ماکروفر دیجیتال سرویس

اکثر اجاق‌های ماکروفر یک سوئیچ قفل درب داخلی دارند که مانع از کارکرد مایکروویو در صورت باز ماندن درب می‌شود. اگر سوئیچ یا قفل درب خراب شده باشد، تا زمانی که بخش معیوب تعویض نشود، قادر به استفاده از اجاق ماکروفر خود نخواهید بود. قبل از نصب یک سوئیچ جدید اطمینان حاصل کنید که این بخش معیوب است. در غیر این صورت، شما ممکن است به اشتباه یک بخش با کارکرد صحیح را تعویض کنید.

اطلاعات اولیه درباره سوئیچ

سوئیچ درب داخلی در اجاق مایکروویو یک بخش ایمنی مقدماتی است که بسته به موقعیت درب، ماکروفر را روشن و خاموش می‌کند. مایکروویو تنها زمانی می‌تواند کار کند که درب بسته شده و سوئیچ قفل شده باشد. این سوئیچ معمولا سیاه رنگ بوده و تقریبا یک اینچ طول دارد. این معمولا به یک براکت در مقابل قفل در داخل درب قرار دارد و به طرفین درب متصل است. در اطراف سوئیچ، میله‌های فلزی یا پایانه‌های متصل به ورودی‌های لبه درب در هنگام بسته شدن درب قرار دارند. برخی از مایکروویوهای دارای چهار سوئیچ درب هستند و هرکدام باید به درستی کار کنند تا ماکروفر بتواند در هنگام بسته شدن درب کار کند.

آزمایش سوئیچ اجاق مایکروویو

سوئیچ درب را که احتمال می‌دهید خراب است تست کنید تا قبل از تعویض مطمئن شوید که خراب شده است. قبل از تعمیر ماکروفر آن را از برق جدا کنید. اهرم سوئیچ یا جعبه پلاستیکی سوئیچ را با فشار دادن کلیدها در طرفین قفل و با بلند کردن آنها از پایانه‌ها، جدا کنید. یک مولتی متر را در مقیاس مقاومت تنظیم کنید و پروب‌ها را به پایه‌های سوئیچ وصل کنید. یک پروب به ترمینال مشترک متصل شود و پروب دیگر به ترمینال معمولی باز متصل شود. مولتی متر باید مقدار بی نهایت را نشان دهد که بیانگر باز بودن سوئیچ است. سوئیچ را فشار دهید تا صدای یک کلیک را بشنوید. مولتی متر را بررسی کنید که مقدار صفر را نشان دهد. اگر صدای کلیک را نشنوید و یا مقداری به غیر از صفر را قرائت کنید ، سوئیچ خراب شده است و باید تعویض شود.

سوئیچ را تعویض کنید

هنگامی که ماکروفر شما خاموش است، خازن با ولتاژ بالا را تخلیه کنید تا از شوک الکتریکی جلوگیری شود. این کار را با استفاده از یک پیچ گوشتی عایق و اتصال آن به هر یک از ترمینال‌های سوئیچ به طور همزمان انجام دهید. پیچ گوشتی را به مدت 5 ثانیه بر روی ترمینال نگه دارید. اگر یک صدای بلند را شنیدید نترسید؛ این امری طبیعی است. این روند را تا زمانی که تمام ترمینال‌های سوئیچ تخلیه شوند، تکرار کنید. مطمئن شوید که سوئیچ جدید دارای اندازه مشابه است و دارای پیکربندی مشابه با ترمینال و درجه فعلی آن است. پیچ‌های سوئیچ موجود را باز کنید، سیم‌های آن را قطع کنید و سوئیچ را خاموش کنید. اتصالات سیم را به سوئیچ جدید وصل کنید، سوئیچ را به سمت قفل بکشید و پیچ‌ها را محکم کنید تا سوئیچ کاملا محکم در محل خود قرار بگیرد.

قفل درب اجاق مایکروویو

هر بار که با مشکلی با سوئیچ درب مواجه شدید، در ابتدا قفل آن را بررسی کنید. اگر قفل شل شده یا آسیب دیده باشد، سوئیچ قادر به اتصال به آن نخواهد بود و ماکروفر کار نخواهد کرد. موقعیت قفل را با محکم کردن پیچ‌های آن تغییر دهید و اگر از محل خود خارج شده یا قفل معیوب باشد، آن را تعویض کنید.

از دیگر خدماتی که دیجی تال سرویس به صورت تخصصی ارائه می دهد سرویس و تعمیرات ماکروفر ال جی ، تعمیرات ماکروفر سامسونگ و تعمیرات ماکروفر الکترولوکس می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *