چگونگی تشخیص عیب یخ ساز یخچال که کار نمی‌کند

یخ ساز

یخ ساز یک وسیله عالی است که بسیاری از مردم نمی‌خواهند بدون آن زندگی کنند. خیلی راحت است که هر موقع که به یخ احتیاج داشته باشید، بدون پر و خالی کردن ظروف یخ به طور خودکار یخ در دسترس باشد. یخچال‌های دارای یخ ساز اتوماتیک برای تامین نیازهای یخ خانواده و یا برای مهمانی‌ها بسیار عالی هستند. معمولا چیز دیگری وجود ندارد که بتواند با یک تکه یخ جایگزین شود. با این حال، اگر یخ ساز شما کار نمی‌کند، چند کار ساده وجود دارد که شما می‌توانید انجام دهید تا دوباره کار خود را انجام دهد. البته اگر به تعمیر یخچال فریزر نیاز داشتید با ما تماس بگیرید تا در کمترین زمان و با بهترین قطعات یدکی آن را برای شما تعمیر کنیم.

مراحل بررسی یخ ساز یخچال

مرحله ۱

دریچه خروج یخ را بررسی کنید. گاهی اوقات وضعیت درب در حالت بسته باقی می‌ماند و گیر می‌کند. به دقت نگاه کنید تا ببینید چیزی مانع از باز شدن درب می‌شود یا نه. باز نشدن درب یخ ساز باعث خواهد شد یخ در راه ورودی گیر کند و به همین دلیل یخ ساز کار نکند و یخچال نتواند یخ تولید کند. یک ساعت صبر کنید تا اگر یخ در مجاری گیر کرده باشد، آب شود و دوباره امتحان کنید. اگر مشکل حل نشد به مرحله دو بروید.

مرحله ۲

درب قسمت یخ ساز را باز کنید و بررسی کنید که آیا یخ در جلوی محفظه نگهداری یخ تجمع پیدا کرده است یا نه. ظرف نگهدارنده یخ را چک کنید که در سر جای خود قرار گرفته باشد. گاهی یک تکه یخ یا یک شیء دیگری می‌تواند در مسیر خروخ یخ گیر کرده باشد. سعی کنید یخ و یا هر چیزی که در جلوی راه یخ ساز قرار گرفته را از محل خارج کنید. ظرف نگهدارنده یخ را در جای خود قرار دهید. دقت کنید موتور و قسمت مارپیچ داخل محفظه یخ به هم به طور مطلوب متصل شده باشند. یک ساعت صبر کنید تا ببینید آیا سازنده یخ شروع به ساخت یخ می‌کند یا نه.

مرحله ۳

به محفظه یخ ساز که در آن یخ درست می‌شود نگاه کنید. بررسی کنید که آیا یخ در ظرف موجود است یا نه. اگر داخل ظرف هیچ یخی نباشد، شیلنگ ورود آب به یخچال را از شیر ورودی جدا کنید و خط آب را چک کنید. اگر شلنگ آب تا شده و یا در قسمتی که به شیر متصل شده سولفاته کرده باشد، شلنگ را صاف کنید و یا اگر زیاد رسوب داشت آن را عوض کنید. اگر آب ورودی خوب است، چک کنید که آیا یک فیلتر متصل به انتهای شیلنگ آب وجود دارد یا نه. فیلتر می‌تواند مسدود شده باشد، بنابراین آب نمی‌تواند به قسمت یخ ساز برسد. اگر مشکل این نیست، به مرحله بعد بروید.

مرحله ۴

قسمت یخ ساز یخچال را باز کنید. بررسی کنید یخ در محفظه وجود داشته باشد و اطراف مارپیچ محفظه یخ هیچ قطعه بزرگ یخ تشکیل نشده باشد. درب را ببندید و دکمه یخ ساز را فشار دهید، بررسی کنید که موتور یخ ساز روشن می‌شود یا نه. در صورتی که صدایی از موتور شنیده نشود باید به سراغ اتصالات الکتریکی موتور و یخ ساز بروید. در مرحله اول چک کنید که دکمه به درستی اتصالات برق را برقرار می‌کند یا نه. در مرحله بعد به سراغ باز کننده درب، موتور و مارپیچ بروید.

در زمانی که دکمه فشار داده می‌شود در سیم‌های موتور باید جریان برق وجود داشته باشد تا موتور با چرخاندن مارپیچ داخل، قطعات یخ را به سمت راه خروجی هدایت کند. به وسیله یک مولتی متر پیوستگی سیم پیچ موتور را بررسی کنید در صورتی که سیم پیچ موتور پیوستگی نداشته باشد آن را باید تعویض کنید. قبل از باز کردن قسمت‌های مختلف یخچال حتما برق را قطع کنید.

تعمیرات یخچال فریزر آ ا گ ، تعمیرات یخچال فریزر بوش ، تعمیرات یخچال فریزر ال جی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *