چگونه موتور یک جاروبرقی را عوض کنیم؟

تعمیر جاروبرقی آ ا گ

این راهنما، چگونگی تعویض موتور جاروبرقی‌ در محفظه آن را نشان می‌دهد. موتور، که در قسمت پایینی محفظه جارو قرار دارد، فن را روشن می‌کند و موجب ایجاد قدرت مکش جارو می‌شود اگر موتور نتواند به خوبی چرخش داشته باشد و یا کار نکند، جارو دیگر قدرت مکش نخواهد داشت و یا اصلا دیگر کار نخواهد کرد.

اگر مشکل، میزان قدرت مکش جارو نبود پس حتما لوله خرطومی جارو ایرادی دارد و باید مسیر لوله تمیز شود، اگر بعد از تمیز کردن لوله مکش اتفاق نیفتاد و یا موتور کار نکرد، باید به فکر تعویض موتور با قطعه‌ای که کارخانه سازنده تایید می‌کند، باشید. تعمیر موتور می‌تواند هزینه بالایی داشته باشد و بعد از تعمیر احتمال خراب شدن مجدد آن وجود دارد، اگر بعد از بررسی موارد پایین به این نتیجه رسیدید که موتور جاروبرقی خراب است، تعویض آن بهتر است. همیشه تعمیر جاروبرقی خود را به افراد با تجربه بسپارید تا بهترین نتیجه را داشته باشد.

قبل از هر گونه اقدامی موارد احتیاطی را در نظر داشته باشید

دوشاخه جاروبرقی را از پریز برق جدا کنید. زمانی که سیم به پریز متصل است ممکن است برق در تمامی قسمت‌های مدار جاروبرقی وجود داشته باشد. دستکش کار را برای محافظت از دستان خود بپوشید.

دستورالعمل‌ها، برای تعویض موتور جاروبرقی

فیلتر جاروبرقی را بردارید

  • زبانه رها کننده روی پوشش فیلتر را بکشید و جعبه فیلتر را از جارو بیرون بکشید.
  • فیلتر را از محفظه جدا کنید.
  • پوشش فیلتر را بردارید.
  • فیلتر را جدا کنید.

سرپوش هواکش را بردارید

  • زبانه رها کننده پلاستیکی را که در جلوی محفظه است بکشید و سرپوش هواکش را بلند کنید. هواکش را بردارید. هواکش را از محفظه جدا کنید.
  • سرپوش هواکش را باز کنید.

سرپوش موتور را بردارید

4 پیچی را که موتور را نگه داشته باز کنید پوشش را برداشته پیچ‌ها را بردارید.

موتور را بردارید

  • سیم‌هایی هنوز به موتور متصل هستند، پس با احتیاط موتور مکنده را از محفظه بیرون بکشید. فومی را که با آن دور موتور پوشانده شده را بردارید.
  • به محل سیم‌ها توجه کنید، در صورت امکان از محل اتصال سیم‌ها عکس بگیرید، در غیر این صورت طرز اتصال آنها را بنویسید و سپس آنها را جدا کنید. موتور را خارج کرده و کنار بگذارید.

نکته: هر کدام از سیم‌ها باید در جای خود قرار بگیرند و در صورتی که اشتباه متصل شوند منجر به سوختن موتور خواهد شد، همیشه قبل از جدا کردن فیش‌ها محل قرارگیری آنها را به یاد داشته باشید.

  • سیم‌ها را جدا کنید. در زمان جدا کردن سیم‌ها دقت کنید و با یک پیچ‌گوشتی فیش‌ها را از هم جدا کنید. اگر آنها را بکشید امکان دارد سیم از داخل فیش جدا شود و یا فیش موتور کنده شود.

موتور جدید را نصب کنید

سیم‌ها را به موتور جدید وصل کنید. دقت کنید هر کدام از سیم‌ها در جای قبل قرار داده شوند. لبه فوم را در اطراف موتور قرار داده به طوری که اطراف موتور را بپوشاند و آن را درون محفظه جاروبرقی بگذارید.

سرپوش موتور و هواکش را دوباره نصب کنید

درب موتور را دوباره نصب کنید، پیچ‌ها را محکم ببندید. هواکش را در جای خود محکم کنید. توجه داشته باشید واشر دور درب به خوبی در جای خود قرار بگیرد تا هیچ نشتی هوا وجود نداشته باشد.

فیلتر را دوباره نصب کنید

فیلتر را در قسمت پشتی محفظه نصب کنید. پوشش فیلتر را در جای خود بگذارید.

در صورت انجام صحیح موارد بالا موتور جدید به خوبی برای شما کار خواهد کرد. در صورت داشتن هرگونه سوال می‌توانید با کارشناسان تعمیر دیجی تال سرویس تماس بگیرید. تعمیرات لوازم منزل در دیجی تال سرویس با کمک گرفتن از افرادی حرفه‌ای و با تجربه و استفاده از قطعات مرغوب به بهترین نحو و در کوتاه‌ترین زمان انجام خواهد شد.

از دیگر خدماتی که دیجیتال سرویس به صورت تخصصی ارائه می دهد تعمیرات جاروبرقی آ ا گ  ، تعمیر جاروبرقی ال جی ، تعمیر جاروبرقی سامسونگ می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *