چگونه شیشه و چراغ داخل ماکروفر را تعویض کنید

ماکروفر

تعویض شیشه درب ماکروفر به چه صورت است؟

ماکروفرها یک راه سریع و آسان برای طبخ یا گرم کردن غذا هستند. پنجره ماکروفر یکی از مهمترین بخش‌های آن است زیرا برای کاربر این امکان را فراهم می‌کند که بتواند بررسی کند که آیا غذا پخته است یا خیر. اگر پنجره مایکروفر شما شکسته شود، حرارت از درون آن به بیرون نشت خواهد کرد. شما می‌توانید این پنجره را تنها در عرض چند دقیقه با ابزار معمول موجود در خانه خود تعویض کنید و می‌توانید با تعمیر ماکروفر هزینه‌ها را کاهش دهید.

گام 1

یک شیشه جایگزین برای مایکروفر خود خریداری کنید. شیشه جایگزین را می‌توانید در فروشگاه‌های ابزار تخصصی ماکروفر و لوازم خانگی پیدا کنید. شیشه جایگزین را همچنین می‌توانید در فروشگاه‌های خرده فروشی لوازم خانگی پیدا کنید. در کتابچه راهنمای ماکروفر اندازه مناسب شیشه را می‌توانید بیابید.

گام 2

دستگاه را از منبع برق در خانه خود جدا کنید. پین‌های بالا و پایین موجود بر روی محور را فشار دهید تا درب را بلند کنید.

گام 3

درب ماکروفر را بر روی یک سطح صاف قرار دهید و سپس دو پیچ موجود در قاب درب را با پیچ گوشتی باز کنید.

گام 4

پوشش بخش قاب داخلی را جدا کنید و سپس با استفاده از یک پیچ گوشتی تخت وسط آن را خالی کنید.

گام 5

کلیپ‌ها را از قاب فلزی جدا کنید و سپس پوسته درب ماکروفر را با یک پیچ گوشتی صاف از دستگاه جدا کنید.

گام 6

پانل جلویی را از قاب درب جدا کنید و سپس پیچ‌هایی را که پنجره مایکروفر را نگه می‌دارند، باز کنید. پنجره را از قاب جدا کنید و سپس پنجره جدید را در جای خود قرار دهید.

گام 7

قاب پشتی را مجددا نصب کنید و سپس پیچ‌های آن را در جای خود ببندید. کلیپ‌ها را از قاب فلزی جدا کنید و سپس پوسته مایکروفر را تعویض کنید.

گام 8

دیافراگم را تعویض کنید و سپس درب مایکروفر

را با دو پیچ به دستگاه متصل کنید. پین‌های بالا و پایین موجود بر روی براکت محوری را جایگزین کنید. ماکروفر آماده است، را به پریز دیوار وصل کنید و از آن استفاده کنید.

تعویض لامپ ماکروفر به چه صورت است؟

لامپ ماکروفر یک محفظه دارد که از آن محافظت کرده و آن را پوشش می‌دهد. اگر پوشش به درستی جدا نشود، می‌تواند خراب شود. در بعض از مدل‌ها از یک لامپ و در بعضی دیگر از دو لامپ برای روشنایی داخل ماکروفر استفاده شده است. لامپ دارای یک رشته سیم بوده که به قسمت مربوط به برد الکترونیکی متصل می‌شود. برای خرید لامپ مناسب برای ماکروفر خود، با یک شرکت خدمات لوازم خانگی تماس بگیرید. برای جایگزینی لامپ نیاز به تجهیزات و ابزار خاصی نخواهید داشت. شما باید پیچ‌های پوشش خارجی را باز کنید و پوشش را بردارید تا به قسمت لامپ برسید. با باز کردن محفظه شما به لامپ دسترسی خواهید داشت.

گام 1

سیم برق را از خروجی دیوار جدا کنید. این یک احتیاط ایمنی است که هر زمان که بر روی یک دستگاه الکتریکی کار انجام می‌دهید باید رعایت شود.

گام 2

پوشش بالایی ماکروفر را بردارید تا به قسمت نگهدارنده لامپ دسترسی پیدا کنید.

گام 3

پیچ‌های قسمت لامپ را باز کنید. بعد از باز کردن پیچ‌ها لامپ را می‌توانید مشاهده کنید، اگر از دو لامپ برای روشنایی استفاده شده باشد، ولتاژ روی انها را بخوانید، بعضی از مدل‌ها از دو لامپ 120 ولتی به صورت سری استفاده می‌کنند.

گام 4

لامپ را با متصل کردن آن به برق امتحان کنید البته به ولتاژ آنها توجه کنید. اگر لامپ روشن شد، اشکال مربوط به سرپیچ و یا سیم‌های رابط است.

گام 5

اگر لامپ سوخته بود، لامپ جدید را با وصل کردن به دوشاخه به محفظه نصب کنید. پوشش گنبدی شکل را با قرار دادن یک طرف آن در جای خود نصب کنید، سپس طرف دیگر را با حرکت دادن آن به سمت بالا بچرخانید. سیم برق را به پریز دیوار وصل کنید. با باز شدن درب، لامپ باید روشن شود.

از دیگر خدماتی که دیجی تال سرویس به صورت تخصصی ارائه می دهد سرویس و تعمیرات ماکروفر پاناسونیک ، تعمیرات ماکروفر بوش ، تعمیرات ماکروفر بیم می باشد.

2 دیدگاه دربارهٔ «چگونه شیشه و چراغ داخل ماکروفر را تعویض کنید»

  1. سلام عالی بود . فقط اگر باتضویر نشان میدادید . خیلی خیلی بدرد مردم میخورد . دوتا پین و سه تا پیچ و لاستک موقعی میدونه بدرد بخوره که فقط همین تعدادی که فرمودید وجود داشت . وگرنه کدومها برای بنده که بخواهم شیشه سولاردم را تعویض و یا تمیز کنم با تضویر خیلی مفید تر بود . که اگر لطف بفرماید کاربزرگیست . تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *