پنج ترفند برای مراقبت از یخچال فریزر

 

یخچال فریزر قطعا یکی از مهمترین و همچنین گران ترین لوازم خانگی در خانه های ماست. پس چرا وقت خود را برای مراقبت از آن نمیگذاریم؟ گاهی بعضی چیزها درباره آنها ما را میترساند، اما باید چکار کنیم؟ ساده ترین جواب اینست که ترفندهایی برای مراقبت از یخچال فریزر یاد بگیریم.

  • تنظیم دمای مناسب را فراموش نکنید

دمای یخچال خود را بین 37 تا 40 درجه فارانهایت (2.7 تا 4.4 سانتی گراد) نگه دارید تا محیط داخلی حفظ شود. این کار باعث میشود که کیفیت مواد غذایی در بالاترین درجه محفوظ بماند، همچنین باعث می شود طول عمر مواد غذایی بیشتر گردد .شما باید مطمئن شوید که فریزر شما روی دمای ثابت 0 درجه فارنهایت (17.7- سانتی گراد) تنظیم شده است.

  • اطمینان حاصل کنید که درب ها محکم بسته شده اند

این مسئله برای بسیاری از مردم تبدیل به یک مسئله شده است. ما چیزی را از یخچال و فریزر برمیداریم، درب را میبندیم و فکر می کنیم که آن را کاملا بستیم. بسیاری از مواقع بعد از ده دقیقه، بیست دقیقه یا حتی یک ساعت که به سراغ یخچال میرویم، متوجه میشویم درب باز است. وقتی این روند چند بار تکرار شود واشر یخچال آسیب میبیند. واشر قطعه ای لاستیکی است که در لبه درها قرار دارد تا فضای بین درب و یخچال را بپوشاند که دمای داخل آن هدر نرود. واشر را دو بار در سال با جوش شیرین و آب تمیز کنید، مطمئن شوید که از باقی مانده غذا و آلودگی پاک شده است. اگر نیاز بود، توسط تعمیرکار واشر خود را تعویض کنید.

  • داخل یخچال را تمیز کنید

برفک، پس مانده غذا، لکه های ساده ممکن است بعد از مدتی در یخچال ظاهر شوند. اگر شما دائما درب یخچال را باز میکنید (مثل خیلی از ما!!) خیلی طبیعیست که یخچال کثیف شود. ممکن است غذا از دستمان بریزد، فراموش کنیم درب یخچال را ببندیم (خصوصا بچه ها) و بعد آن را پاک نکنیم. پیشنهاد ما این است که شما حداقل دو بار در سال یخچالتان را تمیز کنید و برای تمیز نگه داشتن آن از نگه داشتن طولانی غذا در یخچال خودداری کنید. روش پیشنهادی برای تمیز کردن یخچال ابتدا اجازه دهید داخل آن یخ زده شود و پس از خشک شدن آنها را بردارید.

  • چگالنده و فن خنک کننده را تمیز کنید

یک بار در سال، باید میله های آهنی در انتهای یخچال خود را بردارید و با یک برس تمیز کنید. فنر های خنک کننده مسئول حذف گرما از یخچال و فریزر هستند. ابتدا اطمینان حاصل کنید که یخچال و فریزر خود را خاموش کرده اید، این کار از مواردی است که برای تمیز کردن تمام لوازم خانگی ضروری می باشد. می توانید از یک برس استفاده کنید تا کل خاک را از فنر، فن خنک کننده و هر چیز دیگری در اطراف آن بیرون بکشید. اگر سوالی دارید، دستورالعمل های خاص یخچال خود را در کتابچه راهنمای آن دنبال کنید.

  • آن را پر نگه دارید!

اگر یخچال و فریزر خود را خالی نگه دارید، وقتی آن را باز میکنید، جاهای بیشتری برای هوای گرم وجود خواهد داشت. این عمل کارایی آن را کاهش می دهد. پر نگه داشتن آن به نگهداری کلی و استفاده از یخچال و فریزر شما کمک خواهد کرد. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که اکثرا از غذاهای آماده استفاده میکنند حداقل آن را با مایعات پر نگه دارید.

شرکت دیجیتال سرویس از معتبرترین شرکت ها در زمینه ی تعمیر انواع لوازم برقی از جمله تعمیر ماشین ظرف شویی، تعمیر بخارشور، تعمیر ماکروویو، تعمیر ماشین لباس شویی و …می باشد . شما مشتریان گرامی می توانید جهت مشاوره و اعزام تعمیرکار با ما تماس حاصل فرمایید.

 

منبع : lakecountryhomeservices.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *