نشتی آب از یخچال فریزر

نشتی آب یخچال فریزر

یخچال های پیشرفته مجهز به ترموستات هستند تا در مواقعی که برفک میزنند به طور خودکار برفک زدایی شوند.

به طور معمول نشتی آب از یخچال فریزر در مراحل اول چشم گیر نمی باشند و ممکن است به آن بی اعتنایی کنیم. ولی توصیه میکنیم کوچکترین آب جمع شده در کف یخچال و یا در سینی زیر فریزر را بررسی کنید و تا زمانی که علت نشتی آب را پیدا نکردید، دست از کار نکشید.

به قول معروف: (جلوی ضرر رو از هر جا بگیری منفعته ). هر گونه فعالیت غیر معمول یخچال و فریزر خود را زیر نظر بگیرید. هر نقصی در کارکرد سیستم نشانه ی خرابی آن قطعه می باشد.

علت های نشتی آب

سینی تخلیه آب

جمع شدن و نشتی آب در ظاهر یک اتفاق ساده است ولی ممکن است آسیب جدی به عملکرد یخچال و پایین آمدن عمر مفید آن شود. آب جمع شده از یخچال با استفاده از کمپرسور به محفظه ی تخلیه می ریزد و در سینی بیرون یخچال جمع آوری می شود و با گرمای محیط بخار می شود.

 

سینی تخلیه ممکن است بر اثر ضربه و یا گذراندن طول عمر مصرفی، خاصیت خود را از دست دهد و آب را به کف آشپزخانه انتقال دهد. برای پیدا کردن سینی تخلیه آب میتوانید مسیر تخلیه آب را دنبال کنید، بسته به نوع یخچال محل قرار گیری سینی تخلیه متفاوت می باشد.

معمولا با برداشتن پنجره ی قرار گرفته در پایین یخچال می توانید مسیر تخلیه آب را ببینید.

 

ظرف جمع آوری آب فریزر

یخچال را حداقل به مدت 2 ساعت از برق بکشید تا یخ هایی که در مکان های نادرست یخ زدند آب شوند. ظرف جمع آوری آب یخچال را خارج کنید و یخ های ذوب شده را خالی کنید.

توصیه میکنیم برای اطمینان خاطر و پاک سازی کامل یخچال فریزر، مدت زمان بیشتری را برای آب شدن یخ ها قرار دهید و اجازه دهید تمامی یخ ها آب شوند. با این کار زمان بیشتری را برای استراحت یخچال خود قرار داده اید که این کار باعث افزایش طول عمر یخچال شما می شود.

اگر این مشکل ادامه پیدا کند، به مرور مواد غذایی فاسد می شوند و خاصیت غذایی خود را از دست می دهند.

 

برداشتن درب خروجی آب کف یخچال

برای باز کردن درب منبع تخلیه کافیست مراحل زیر را با صبر و حوصله انجام دهید.

اول برای جلوگیری از آسیب رساندن به درب منبع، از آب گرم استفاده کنید. این کار سرعت آب شدن یخ را افزایش می دهد.

با آب کردن یخ موجود در مسیر خروجی میتوانید به راحتی پوشش درب را باز کنید. اگر قبل از آب کردن یخ و با اعمال فشار اقدام به باز کردن پوشش درب کنید، ممکن است به آن آسیب برسانید.

 

اگر با انجام تمام این مراحل، موفق نشدید اشکال بوجود آمده در یخچال را رفع کنید و همچنان با نشتی آب روبه رو هستید. تا مشکل جدی تر نشده و هزینه ی بیشتری اعمال نشده است با کارشناسان معتمد و حرفه ای دیجیتال سرویس تماس بگیرید.

کارشناسان دیجیتال سرویس نه تنها در تعمیر یخچال فریزر بلکه در تعمیرات انواع لوازم خانگی از جمله تعمیر ساید بای ساید ، تعمیر چای ساز ، تعمیر بخار شو به خصوص تعمیر لوازم خانگی آاگ مهارت قابل توجهی دارند.

منیع : networx.com

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *