نحوه پیدا کردن توان اجاق مایکروویو

تعمیر ماکروفر

در داخل یک اجاق مایکروویو یک دستگاه به نام مگنترون، امواج رادیویی را با طول موج‌های کوتاه تولید می‌کند که درون منطقه پخت و پز اجاق گاز منتشر می‌شود. محفظه داخل مایکروویو به وسیله ورق‌های فلزی مخصوصی پوشیده شده که مانع خروج امواج می‌شوند و امواج مایکروویو در محفظه داخلی باقی مانده و مواد غذایی درون اجاق این امواج رادیویی را جذب می‌کنند و با انرژی آنها غذا گرم می‌شود. هر اجاق مایکروویو دارای توان خروجی متفاوتی است.

این توان خروجی نشان دهنده قدرت امواج مایکروویو است که برای گرم کردن غذا از آن استفاده می‌کند. مقدار توان خروجی مایکروویو به قدرت نسبی امواج بستگی دارد که مگنترون قادر به تولید آن است. به طور کلی، هر چه قدرت خروجی اجاق بالاتر باشد، قادر خواهد بود سریع‌تر غذا را طبخ و یا گرم کند. هنگامی که توان خروجی اجاق مایکروویو خود را پیدا کردید، می‌توانید زمان مناسب پخت و پز را برای مدل خاص خود تعیین کنید. در صورت نیاز به تعمیر ماکروفر تکنسین‌های دیجی تال سرویس می‌توانند به شما کمک کنند.

محدوده رایج توان خروجی

توان خروجی اجاق‌های مایکروویو در هر مدل متفاوت است، اما اجاق‌های بزرگ‌تر معمولا قوی‌تر از اجاق‌های کوچک‌تر هستند. مایکروویو‌های کوچک معمولا توانی در محدوده 600 تا 800 وات و مدل‌های متوسط ​​و بزرگ معمولا بین 850 و 1650 وات ظرفیت دارند. تولیدکنندگان مختلف مدل‌هایی با طیف وسیعی از توان‌های خروجی را ارائه می‌دهند؛ معمولا تولید کنندگان شناخته شده مایکروویوهایی با توانی در محدوده 700 تا 1200 وات ارائه می‌دهند. این محدوده توان، برای گرم کردن و پختن غذا در منازل کافی هستند و احتیاجات روزمره را تامین خواهند کرد.

به کجای اجاق مایکروویو نگاه کنیم

اغلب کتابچه‌های راهنمای مایکروویو شامل لیستی از مشخصات هستند که در آن میزان توان خروجی اجاق را نشان می‌دهد و برخی از اجاق‌ها توان خروجی را بر روی یک برچسب در داخل اجاق گاز نمایش می‌دهند.

این توان همچنین بر روی یک برچسب در پشت اجاق قرار می‌گیرد. این برچسب معمولا شامل جزئیاتی مربوط به سازنده اجاق، مدل و شماره سریال و تائیدیه آزمایشگاه‌های Underwriters و هشدارهای لازم است. توان خروجی را با توان ورودی اجاق اشتباه نگیرید که احتمالا بر روی برچسب ذکر شده است که نشان دهنده مشخصات برق مورد نیاز برای روشن کردن اجاق، و نه قدرت پخت آن، است.

تخمین توان

اگر کتابچه راهنمای و برچسب‌های مایکروویو شما پاک شده یا آسیب دیده است و شما قادر به تعیین آن نیستید، می‌توانید با انجام یک آزمایش ساده، توان خروجی دستگاه خود را تخمین بزنید. یک پیمانه اندازه گیری را با دقت با  8 اونس آب سرد پر کنید و فنجان را در داخل اجاق قرار دهید. زمان طبخ اجاق را بر روی 4 دقیقه قرار دهید و از طریق پنجره آن را تماشا کنید تا ببینید چه زمانی آب شروع به جوشیدن می‌کند.

هر چه آب سریع‌تر بجوشد، توان خروجی دستگاه شما بالاتر است. یک مایکروویو با توان 1200 وات می‌تواند آب را در کمتر از 2 دقیقه به جوش بیاورد و یک مایکروویو 800 وات در حدود 5/2 دقیقه و مایکروویو 700 وات در حدود 3 دقیقه این کار را انجام می‌دهد. البته همیشه توان بالا مناسب‌تر نخواهد بود، به عنوان مثال برای یک خانواده دو یا سه نفره استفاده از اجاق مایکروویو بزرگ باعث خواهد شد مصرف برق بالا رود و هزینه‌های بالاتری را خانواده باید برای انرژی پرداخت کند.

پس از اتمام آزمون جوشاندن آب، فنجان آب را درون مایکروویو رها کنید تا خنک شود، زیرا ممکن است به شدت داغ باشد به طوری که اگر روی دست شما ریخته شود، می‌تواند به شدت به شما آسیب برساند و دست شما را به شدت بسوزاند. معمولا آب تا قبل از به جوش آمدن توسط اجاق مایکروویو هیچ تغییری نخواهد کرد.

از دیگر خدماتی که دیجی تال سرویس به صورت تخصصی ارائه می دهد تعمیرات ماکروفر کنوود ، تعمیرات ماکروفر دوو و تعمیرات ماکروفر ناسیونال  می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *