نحوه تمیز کردن انسداد و گرفتگی در جاروبرقی

تعمیرات جاروبرقی پاناسونیک

پاک کردن جاروبرقی به اندازه‌ای که برخی از شما فکر می‌کنید سخت نیست. شما کافی است فقط برخی از دستورالعمل‌ها و تکنیک‌های ساده را برای اطمینان از این که جاروبرقی شما همچنان کارآمد است دنبال کنید. مو، خاک، گرد و غبار و سایر اجسام می‌تواند منجر به گرفتگی مسیر مکش شده و از میزان کارآمد بودن عملیات آن بکاهد. جذب مواد مختلف از مبلمان یا لوازم داخلی، فرش و دیگر سطوح متخلخل می‌تواند کارآیی جاروبرقی شما را کاهش دهد، بنابراین از انسداد لوله مکش با پشم لباس، مو و سایر آوار جلوگیری کنید. صرف نظر از نوع و مدل جاروبرقی که شما استفاده می‌کنید، باید از نکات ساده برای دسترسی به منطقه‌ای که ممکن است توسط خاک، خز و مو مسدود شده باشد، پیروی کنید تا بهترین کارایی را داشته باشد.

کابل برق جاروبرقی را بررسی کنید

قبل از انجام هر کاری، باید علت کاهش قدرت مکش را تعیین کنید. گاهی اوقات دلیل آن می‌تواند یک کابل برق خراب باشد که قابلیت مکش جاروبرقی شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد. دستگاه را خاموش کرده و آن را از برق جدا کنید تا هر مشکل احتمالی مرتبط با کابل را شناسایی کنید. همیشه قبل از تعمیر جاروبرقی کابل را از برق جدا کنید تا خطری شما را تهدید نکند.

موقعیت مکانی انسداد را شناسایی کنید

اگر کابل برق شما سالم به نظر می‌رسد، ممکن است لازم باشد جاروبرقی خود را از هم جدا کنید تا به موها و کرک‌ها دسترسی داشته و خط لوله مکش را تمیز کنید. موقعیت مکانی گرفتگی لوله را شناسایی کنید. توصیه می‌شود برای بررسی مناطق مسدود شده قطعاتی مانند شلنگ، لوله، لوله آرنجی، کیسه و فیلتر را بررسی کنید.

از بین بردن گرفتگی‌ها

با لرزش و تکان دادن مخزن می‌توانید این گرفتگی‌ها را جدا کنید. در برخی موارد ممکن است قادر به دفع زباله‌ها تنها با تکان دادن  ضربه زدن به این محفظه باشید. در صورتی که این گونه باشد، به صورت دستی وارد عمل شوید. این می‌تواند بسیار آزار دهنده باشد، اما این کاری است که باید انجام شود تا حداکثر خروجی را از جاروبرقی خود دریافت کنید. توصیه می‌شود که با دست این گرفتگی‌ها را خارج کنید و سپس با یک جاروبرقی دیگر ذرات باقی مانده را تحت مکش قرار دهید.

از بین بردن گرفتگی‌ها در کلاهک لوله آرنجی و شلنگ

از بین بردن گرفتگی‌ها از کلاهک لوله آرنجی و شلنگ می‌تواند بسیار دشوار باشد. شما لازم است تا آب را درون آن ریخته تا گرفتگی‌ها را از بین ببرید. شما همچنین می‌توانید از یک چوب لباسی مخصوص استفاده کنید تا عامل گرفتگی و انسداد را به بیرون فشار دهید. این را می‌توان با صاف کردن آویز و سپس با استفاده از بستن نوار چسب به دو انتهای آن انجام دهید. آویز را به شلنگ متصل کرده و گرفتگی‌ها و انسدادها را حذف کنید.

دستگاه را به برق متصل کنید تا قدرت مکش آن را بررسی کنید

هنگامی که از شر گرفتگی و انسداد خلاص شدید باید مجددا دستگاه را مونتاژ کنید. دستگاه را به برق وصل کرده و روشن کنید و بررسی کنید که آیا قدرت مکش بهبود یافته است. یک راه خوب برای جلوگیری از ایجاد انسداد، پاک کردن کیسه جاروبرقی به طور منظم است. کیسه فیلتر در داخل جاروبرقی به منظور جلوگیری از تجمع گرد و غبار، مو، خاک و سایر آوار طراحی شده است و بنابراین مهم است که هر بار آن را خالی کنید تا مطمئن شوید که فضای کافی برای جابجایی ذرات و گرد و غبار جدید باز شده است.

strong نکته:

شما همچنین می‌توانید از دستورالعمل کاربران برای آشنایی با نحوه تمیز کردن انسداد و گرفتگی در قسمت‌های مختلف جاروبرقی استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *