نحوه تعمیر یک ماشین لباسشویی پر سر و صدا بخش سه

تعمیر لباسشویی وست پوینت

در مطالب گذشته تعدادی از مواردی که باعث ایجاد سر و صدا در ماشین لباسشویی می‌شود را ذکر کردیم. در اینجا به ادامه مطالب خواهیم پرداخت.

عوامل ایجاد صدای اضافه در ماشین لباسشویی  

تسمه پمپ

در ماشین لباسشویی بارگذاری شونده از بالا که با تسمه کار می‌کند، تسمه پمپ عاملی است که چرخ دنده را بر روی پمپ تخلیه می‌چرخاند. استفاده منظم و مدت زمان استفاده ممکن است سبب شود که تسمه پمپ خراب یا پوسیده شود، که می‌تواند در طی دوره چرخه تخلیه یا شستشو باعث ایجاد سر و صدا شود. این می‌تواند با بوی لاستیک سوخته یا عملیات تخلیه ناقص نیز همراه شود و نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی پیدا کنید.

تسمه‌ها را برای یافتن هر نشانه‌ای از سایش، گرمای بیش از حد و یا پوسیدگی بررسی کنید و مطمئن شوید که چرخ دنده پمپ می‌تواند آزادانه بچرخد. فقط تسمه معیوب را تعویض کنید و مطمئن شوید که کشش آن مطابق با مشخصات سازنده تنظیم شده است. همه تسمه‌های ماشین لباسشویی به گونه‌ای طراحی نشده‌اند که محکم بسته شوند.

بالشتک وان

هر دو مورد ماشین لباسشویی بارگذاری شونده از بالا و جلو دارای بالشتک‌های وان هستند که اجازه می‌دهد سبد شستشو یا وان داخلی به طور آزادانه چرخش داشته باشد. دستگاه‌های بارگذاری شونده از بالا به طور معمول در پایین یا ورودی انتقال و یا در جایی که شفت به داخل وان داخلی متصل می‌شود، از این بالشتک‌ها استفاده می‌کنند. دستگاه‌های بارگذاری شونده از جلو معمولا از دو بالشتک برای حمایت از شفت سبد شستشو استفاده می‌کنند که در قسمت عقب وان بیرونی قرار دارند.

بالشتک‌ها در برابر آب شستشو توسط مهر و موم‌های وان محافظت می‌شوند. استفاده منظم، در معرض مواد شوینده قرار گرفتن به طور طولانی مدت و شرایط خشن می‌تواند موجب خرابی بالشتک شود، چرا که اجازه نفوذ آب به بالشتک را می‌دهد و در نهایت باعث خرابی آنها می‌شود.

اگر در جریان چرخه شستشو صدای غلتیدن یا صداهای بلند دیگری به گوش شما می‌رسد، این معمولا نشانه‌ای از خرابی بالشتک وان است. همراه با سر و صدا شما همچنین ممکن است حرکت بیش از حد را در وان داخلی یا نشت آب در نزدیکی محل مهر و موم را مشاهده کنید. برای دسترسی به بالشتک و مهر و موم، شما باید وان داخلی یا سبد شستشو را جدا کنید. در دستگاه‌های بارگذاری شونده از بالا، به طور معمول شما باید تسمه انتقال را جدا کنید.

ابزارآلات استاندارد معمولا برای انجام این تعمیر مورد نیاز هستند اما برخی از مدل‌ها نیاز به ابزار خاصی برای جدا کردن یا تعویض بالشتک و یا مهر و موم وان دارند. شما همواره باید به طور همزمان مهر و موم وان را تعویض کنید، خصوصا وقتی که بالشتک توسط آب یا رطوبت دچار زنگ زدگی شده باشد. قبل از انجام این تعمیر، جریان برق را از دستگاه جدا کنید و همیشه ایمنی مناسب را رعایت کنید.

چرخ دنده‌های جهت دار

چرخ دنده‌های جهت دار اغلب برای استفاده از قسمت فوقانی چرخنده دوگانه استفاده می‌شوند. این چرخ دنده‌ها به صورت جهت دار در سطح داخلی چرخنده قرار می‌گیرند و در یک جهت چرخش می‌کنند، و سپس وقتی که چرخنده قصد چرخش در جهت عکس را دارد، آزاد می‌شوند. این اجازه می‌دهد تا بخش بالایی چرخنده در یک جهت حرکت کند در حالی که نیمه پایینی می‌تواند در هر دو جهت چرخش داشته باشد. چرخ دنده‌های جهت دار از پلاستیک سخت ساخته شده‌اند در اثر استفاده معمولی مستهلک می‌شوند.

هنگامی که آنها خیلی صاف می‌شوند و نمی‌توانند با بخش‌های دیگر چرخنده درگیر شوند، شروع به لغزش می‌کنند و سر و صدای زیادی ایجاد می‌کنند. شما همچنین متوجه خواهید شد که بخش بالایی چرخنده به راحتی حرکت نمی‌کند و یا به طور کلی از حرکت باز می‌ایستد. با جدا کردن نیمه بالایی چرخنده، می‌توانید چرخ دنده‌های جهت دار آسیب دیده را با دقت بررسی کرده و در صورت لزوم تعویض کنید.

مونتاژ کلاچ

برخی از دستگاه‌های بارگذاری شونده از بالا از مونتاژ کلاچ برای قفل شفت ورودی انتقال به پیشران شستشو در حین چرخش استفاده می‌کنند. با گذشت زمان، اصطکاک مداوم لنت‌های کلاچ در برابر محفظه می‌تواند باعث پوسیدگی کلاچ شده و صدای خراش ایجاد کند. یک کلاچ پوسیده می‌تواند از چرخش ماشین لباسشویی شما جلوگیری کند یا ممکن است سرعت چرخش آن را پایین‌تر بیاورد که باعث باقی ماندن رطوبت بر روی لباس‌های شما می‌شود.

علائم اضافی که باعث ایجاد مشکلات در کلاچ شما می‌شود، وجود گرد و غبار یا تراشه‌هایی است که در زیر ماشین لباسشویی شما جمع می‌شود، یک بوی سوختگی ملایم یا صدای بلند در طول چرخه شستشو می‌تواند یکی دیگر از علائم آن باشد. اگر دستگاه شما هر کدام از این علائم را دارا است و یا کلاچ به طور بصری فرسوده یا آسیب دیده است، باید آن را تعویض کنید. کلاچ معمولا در زیر لوله بیرونی واقع شده و به مونتاژ پیشران سبد وصل شده است. شما باید کابینت و موتور پیشران و مونتاژ انتقال را برای دسترسی به کلاچ جدا کنید.

از دیگر خدماتی که دیجیتال سرویس به صورت تخصصی ارائه می دهد تعمیرات ماشین لباسشویی گرنیه ، تعمیرات ماشین لباسشویی وست پوینت و تعمیرات ماشین لباسشویی ارج می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *