مشکلاتی که یخچال باعث انجماد مواد غذایی می‌شود

یخچال

ترموستات کنترل دما

ترموستات کنترل دما، ولتاژ را به موتور کمپرسور، موتور تبخیر کننده و موتور فن متراکم کننده (در صورت لزوم) هدایت می‌کند. اگر ترموستات کنترل دما به درستی کار نکند، ممکن است سیستم تبرید بیشتر از حد لازم اجرا شود. در نتیجه، یخچال و فریزر ممکن است خیلی سرد شود.

برای تعیین اینکه آیا ترموستات معیوب است، ترموستات را از پایین‌ترین درجه به بالاترین درجه تنظیم بچرخانید و منتظر شنیدن یک صدای کلیک باشید. اگر ترموستات این صدای کلیک را تولید کند، احتمالا معیوب نیست. اگر ترموستات کلیک نکند، برای آزمایش تداوم ترموستات، از یک مولتی متر استفاده کنید. اگر ترموستات کنترل دما در هر موقعیتی تداوم نداشته باشد، شما نیاز به تعمیر یخچال فریزر خود داشته باشید و آن را تعویض کنید.

ترمیستور

ترمیستور دمای هوا را کنترل می‌کند و قرائت دما را به صفحه کنترل کننده می‌فرستد. سپس پانل کنترل بر اساس قرائت ترمیستور قدرت را بین کمپرسور و بخش تبخیر کننده تنظیم می‌کند. اگر ترمیستور معیوب باشد، فن کمپرسور و تبخیر کننده ممکن است بیش از حد معمول روشن بماند. در نتیجه، یخچال و فریزر خیلی سرد خواهد شد. برای تعیین اینکه آیا ترمیستور معیوب است، آن را با یک مولتی متر آزمایش کنید. مقاومت ترمیستور باید با دمای یخچال تغییر کند. اگر مقاومت ترمیستور تغییر نکند یا ترمیستور تداوم نداشته باشد، باید آن را جایگزین کنید.

صفحه کنترل درجه حرارت

صفحه کنترل دما ولتاژ را به موتور کمپرسور و فن ارسال می‌کند. اگر صفحه کنترل معیوب باشد، ممکن است ولتاژ را به طور مداوم به موتور کمپرسور یا فن ارسال کند. در نتیجه، یخچال و فریزر خیلی سرد خواهد شد. ایرادات صفحات کنترل اغلب اشتباه تشخیص داده می‌شوند، قبل از جایگزینی صفحه کنترل، ابتدا تمام بخش‌های معیوب مرسوم را آزمایش کنید. اگر هیچ یک از اجزای دیگر معیوب نباشند، صفحه کنترل دما را تعویض کنید.

صفحه کنترل اصلی

صفحه کنترل اصلی ممکن است معیوب باشد. اما، صفحه کنترل به ندرت می‌تواند علت مشکل باشد. قبل از جایگزینی صفحه کنترل، ابتدا تمام اجزای دیگر که ممکن است معیوب باشد را آزمایش کنید. اگر هیچ کدام از این اجزاء معیوب نباشند، به تعویض صفحه کنترل اصلی فکر کنید.

میراگر

میراگر باز و بسته می‌شود تا مقدار مناسبی از هوای سرد را وارد محفظه یخچال کند. اگر میراگر باز بماند، هوای سرد بیش از حد وارد یخچال و فریزر خواهد شد. در نتیجه، یخچال و فریزر خیلی سرد خواهد شد. میراگر را بررسی کنید تا مشخص شود که آیا خراب شده یا باز باقی مانده است.

مسدود شدن سیستم تخلیه برفک یخچال

انسداد یا یخ زدگی سیستم تخلیه

سیستم تخلیه برفک ممکن است مسدود یا یخ زده باشد. اگر سیستم تخلیه برفک یخ زده باشد، آب تخلیه شده ممکن است بیش از حد جریان یافته و وارد بخش‌های پایینی محفظه شود. اگر سیستم تخلیه یخ زده باشد، آن را ذوب کنید و اطمینان حاصل کنید که سیستم تخلیه عاری از هر گونه آوار و گرد و غبار است.

تسمه تخلیه

برخی از سیستم‌های تخلیه همراه با یک تسمه تخلیه عرضه می‌شوند. تسمه تخلیه یک قطعه کوچک مسی یا آلومینیومی است که به گرمکن برفک متصل است و تا سیستم تخلیه برفک گسترش می‌یابد. هنگامی که گرمکن برفک روشن می‌شود، گرما از طریق تسمه تخلیه جریان می‌یابد تا یخ‌هایی که ممکن است در سیستم تخلیه برفک تجمع کرده باشند، ذوب شوند. اگر تسمه تخلیه در محل خود قرار نداشته باشد، سیستم تخلیه برفک ممکن است به احتمال زیاد بیشتر از حد منجمد شده باشد.

گرمکن تخلیه

برخی از انواع یخچال و فریزر به گرمکن تخلیه مجهز هستند. گرمکن تخلیه از انجماد مجدد آب در سینی تخلیه جلوگیری می‌کند و از یخ زدگی یا انسداد سیستم تخلیه جلوگیری می‌کند. اگر گرمکن تخلیه شما معیوب باشد یا در موقعیت مناسب قرار نگرفته باشد، سیستم تخلیه برفک ممکن است منجمد شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *