علت سر و صدای ماشین لباس شویی

علت سرو صدای ماشین لباس شویی برای چیست

علت سر و صدای ماشین لباس شویی

چندین عامل وجود دارد که باعث می شود تا ماشین لباسشویی هنگام شستشو سر و صدا ایجاد کند، از نصب نامناسب آن گرفته تا یک قطعه ی خراب. اگر ماشین لباسشویی شما صدا می دهد، باید هر چه زودتر برای تعمیر ماشین لباسشویی اقدام کنید.

هر چقدر زودتر متوجه خرابی یک قطعه شوید، با صرف هزینه کمتر و سریع تر می توانید آن را تعمیر و یا تعویض کنید. با انجام این کار در هزینه خود صرفه جویی کرده و از آسیب های بیشتر و جدی تر جلوگیری می کنید.

در صورتی که از کیفیت کار ما مطمئن نیستید، می توانید خودتان تعمیرات لوازم خانگی را انجام دهید و هزینه مورد نیاز برای تعمیرکار ماشین لباس شویی را صرفه جویی کنید. با این حال توصیه ی ما این است که اگر دقیقا مطمئن نیستید کهعلت سر و صدای ماشین لباس شویی برای چیست و باید چه کاری انجام دهید، از یک تعمیرکار ماشین لباس شویی ماهر کمک بگیرید.

علت سروصدای ماشین لباسشوئی چیست؟

دلایل صدای بلند ماشین لباس شویی

سروصدای ماشین لباسشوئی معمولا به دلیل اشکال در عملکرد و یا خرابی یکی از قسمت های زیر در دستگاه ایجاد می شود.

  1. پره های چرخان دیگ: این پره ها فقط در یک جهت می چرخند و در جهت مخالف قفل می شوند. محل قرار گیری آن ها در ستون مرکزی و داخلی ماشین لباسشویی است. این چهار قطعه ی کوچک که از جنس پلاستیک هستند، به مرور زمان فرسوده شده و ممکن است از محل خود خارج شوند. بدین ترتیب زمانی که دستگاه در حال چرخش است صدای تق تق شنیده می شود.
  2. یاتاقان دیگ: ترجیحا کل دیگ به همراه یاتاقان را تعویض کنید، در صورتی که فقط یاتاقان را عوض کنید، احتمالا در مرحله ی بعدی مجبور به تعویض دیگ خواهید بود.
  3. مهر و موم و واشرهای یاتاقان: اگر سروصدای ماشین لباسشوئی مربوط به اشکال قطعات یاتاقان باشد، بهتر است تا قطعات یاتاقان و خود آن هر دو تعویض شوند.
  4. پولی متحرک: با دقت پولی متحرک را بررسی کنید و در صورتی که متوجه فرسودگی، ترک خوردگی، لقی و یا خم شدگی در آن شدید, احتمالا منبع سروصدا را به درستی پیدا کرده اید.
  5. خرابی مفصل U: مفصل U از قطعات اصلی در انجام مکانیسم چرخشی ماشین لباسشوئی است. تعویض این قطعه هزینه بالایی دارد و گاهی اوقات خرید یک ماشین لباسشویی جدید به صرفه تر است.
  6. مونتاژ کلاچ: کلاچ نقطه اتصال و انتقال موتور و دیگ داخلی است و به کمک آن دیگ می تواند سرعت چرخش صحیح را حفظ کند. ممکن است سروصدا ناشی از یک واشر کلاچ فرسوده و یا پاره باشد، در این حالت با هر چرخش دیگ، صدای بلندی ایجاد می شود. کلاچ فرسوده قابل تعمیر نیست و باید تعویض شود.
  7. تسمه: با گذشت زمان، تسمه پوسیده شده و شروع به ترک خوردن می کند. وقتی ماشین لباسشویی شروع به کار می کند، ترک خوردگی ها و پوسیدگی های تسمه منجر به ایجاد صدای بلند و جیغ مانندی می شوند که علت سر و صدای ماشین لباس شویی هستند. تسمه ی پوسیده نیاز به تعویض دارد.
کلام آخر

توصیه ی ما این است که تعمیر ماشین لباسشویی بوش، تعمیر ماشین لباسشویی آ ا گ، تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ توسط یک تعمیرکار ماهر صورت گیرد، مگر اینکه خودتان بدانید که علت سر و صدای ماشین لباس شویی برای چیست و تجربه کافی در این زمینه را داشته باشید.

بی تجربگی و اشتباه هر چند کوچک می تواند منجر به خسارت و آسیب جدی شود و در نهایت مجبور می شوید تا هزینه ی بیشتری برای جایگزینی یا تعمیر ماشین لباس شویی بکنید. هم چنین بیمه نامه وسیله نیز باطل می شود. بنابراین دفترچه راهنمای ماشین لباس شوئی را به دقت بخوانید، قطعات را شناسائی و بررسی کنید و سپس با تعمیرکار تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *