عدم تخلیه آب در ماشین لباسشویی

در ماشین لباسشویی برای اینکه لباس‌ها به درستی شسته شوند باید تمامی قطعات به درستی کار کنند. در اثر کارکرد و یا عوامل مختلف ممکن است بعضی از قطعات خراب شده در کارکرد کلی خلل ایجاد کنند. در زمان خرابی، تعمیر لباسشویی خود را به دست افراد ماهر در دیجی تال سرویس بسپارید تا در کمترین زمان و با بهترین قطعات آن را تعمیر کنند.

عوامل مختلف در عدم تخلیه آب در ماشین لباسشویی  

پمپ تخلیه

گاهی اوقات، اشیاء کوچک یا تکه­‌های کوچک لباس در پمپ تخلیه ماشین لباسشویی گیر می‌کنند. برای تعیین اینکه چیزی مسیر پمپ را سد کرده است، آن را بیرون آورده و بررسی کنید. اگر هیچ چیزی در پمپ تخلیه گیر نکرده است، اما هنوز در طول عملیات تخلیه سر و صدای زیادی از آن به گوش می‌رسد، پمپ تخلیه را عوض کنید.

پمپ یا شلنگ مسدود شده

بعضی اوقات، جوراب یا پارچه‌های کوچک ممکن است وارد سیستم تخلیه شوند و شلنگ پمپ یا خود پمپ را مسدود کنند. شلنگ‌ها را بیرون بیاورید و آنها را بررسی کنید.

کلید سرپوش

کلید سرپوش، از شروع به کار ماشین لباسشویی در هنگام باز بودن درب آن جلوگیری می‌کند. اگر کلید سرپوش از کار بیافتد، ماشین لباسشویی هیچ چیزی را تخلیه نخواهد کرد. برای تعیین معیوب بودن کلید سرپوش، از یک مولتی متر برای امتحان کردن جریان الکتریکی هر کدام از کلیدها استفاده کنید. اگر هر کدام از آنها هیچ جریانی ندارند، آنها را تعویض کنید.

موتور قفل درب و دستگاه کلید

قفل ماشین لباسشویی بسته بودن درب آن را در طول دوره شستشو تضمین می‌کند. به محض اینکه درب بسته شود، ماشین لباسشویی می‌تواند شروع به کار کند. اگر قفل درب معیوب باشد، ماشین لباسشویی شروع به چرخیدن نخواهد کرد. قفل درب ممکن است به صورت مکانیکی یا الکتریکی از کار بیافتد. آن را به منظور یافتن آسیب بررسی کنید. اگر قفل درب دچار آسیب شده باشد یا اینکه درب به درستی بسته نمی‌شود، آن را عوض کنید. برای تعیین اینکه قفل به صورت الکتریکی دچار مشکل شده است، از دفترچه راهنما کمک گرفته و با استفاده از مولتی متر جریان الکتریکی کلیدها را چک کنید. اگر هر کدام از کلیدها جریان ندارد، آن را تعویض کنید.

تسمه پمپ

بعضی از ماشین‌های لباسشویی قدیمی‌تر دارای تسمه پمپ هستند. اگر این تسمه پاره یا فرسوده شده باشد، لباسشویی عمل تخلیه را انجام نخواهد داد. تسمه را بررسی کرده و در صورت وجود نشانه فرسودگی آن را تعویض کنید.

شلنگ تخلیه

اول از هر چیز، شلنگ تخلیه را بررسی کرده تا تعیین کنید که آیا پیچ نخورده یا اینکه خم نشده باشد. اگر این شلنگ خم شده است، آن را صاف کنید. به علاوه، شلنگ تخلیه را بیرون بیاورید و مسیر آن را بررسی کنید. اگر چیزی در آن گیر کرده است، سعی کنید آن را بیرون بیاورید. در صورت نیاز، شلنگ را تعویض کنید.

تله سکه

بعضی از ماشین‌های لباسشویی دارای ابزاری به نام تله سکه هستند تا اشیاء ناخواسته‌ای را که وارد چرخه تخلیه می‌شوند، گیر بیاندازند. این ابزار را باید به صورت دوره‌ای بررسی و پاکسازی کرد. اگر آت و آشغال زیادی در تله سکه بماند، راه آن بسته شده و ماشین لباسشویی چیزی را تخلیه نخواهد کرد. اگر ماشین لباسشویی آب لباس‌ها را تخلیه نکند یا اینکه این کار را به درستی انجام ندهد، در صورت داشتن تله سکه آن را بیرون آورده و کاملا تمیز کنید.

قفل درب

درب ماشین لباسشویی را به منظور یافتن جای صدمه بررسی کنید. اگر این قفل شکسته است، آن را عوض کنید، چرا که به هیچ عنوان قابل تعمیر نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *