روش پخت غذا در مایکروویو

تعمیر ماکروفر دیجیتال سرویس

امروزه از مایکروویو برای پخت غذا، استفاده‌های زیادی می‌شود. با اختراع فر حرارتی، استفاده از این وسیله بسیار رایج شد. اگر مایکروویو، فر حرارتی نداشته باشد دیگر کارکردی هم نخواهد داشت.

فرآیند پخت در یک فر عادی، مشابه روند انتقال گرما در مایکروویو است. روش کار پخت در مایکروویو ترکیبی از انتقال حرارت به همراه امواج میکرو است که کمک به پخت سریعتر غذا نسبت به فرهای استاندارد معمولی می‌کند.

هر وسیله‌ای هر قدر هم که از کیفیت بالایی برخوردار باشد، در صورتی که خوب نگهداری نشود از کارکرد طبیعی خود خارج خواهد شد. دیجی تال سرویس با داشتن افرادی با تجربه تعمیر ماکروفر شما را به بهترین نحو و در کمترین زمان انجام خواهد داد.

فر مایکروویو به تنهایی قادر به پخت نیست

مایکروویو مجموعه‌ای از ابزارهایی است که برای گرم کردن، مورد استفاده قرار می‌گیرد و امواج میکرو را به صورت افقی در فضای فر منتشر می‌کند و به گرم کردن هر غذایی که می‌خواهید گرم کنید، کمک می‌کند.

سیستم گرمایشی مایکروویو به همراه فری که از هر طرف گرما را منتقل می‌کند به روند پخت کمک زیادی می‌کند. حالت کانوکشن (انتقال حرارت) اصطلاحی است که توسط تولید کنندگان در مورد مایکروویوی که عمل پخت را نیز انجام می‌دهد، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

جنبه‌های فنی مایکروویو به شرح زیر است

مایکروویو‌های حرارتی با  سرعت، فرآیند پخت را انجام می‌دهند و غذا را سرخ می‌کنند که دقیقا پخت را به اندازه فر‌های عادی انجام می‌دهند اما سریع‌تر. مایکروویو علاوه بر پخت مغز و داخل غذا، روی آن را نیز سرخ می‌کند و به این صورت روند پخت روی داخل و خارج غذا انجام می‌شود. مایکروویو‌های معمولی، مایکروویو‌هایی هستند که به طور متعادل با تمام بخش‌های غذا در تماس هستند تا بتوانند روند پخت را انجام دهند.

سیستم انتقال حرارت از تکنولوژی استفاده می‌کند که نیروی گردش هوای داخلی را افزایش می‌دهد و داخل مایکروویو را به طور کامل گرم می‌کند و غذا را از سمت داخل به خارج می‌پزد. شما می‌توانید از مایکروویو‌های حرارتی برای پخت و کباب کردن چیزهایی استفاده کنید که در مایکروویو‌های معمولی با سرعت کمتر پخته می‌شوند.

اگر می‌خواهید کیک، کوکی یا پیتزا بپزید، باید مطمئن شوید که آیا دستگاه شما دارای سیستم انتقال حرارت است یا نه. دوباره باید تاکید کرد مایکروویوی که سیستم انتقال حرارت نداشته باشد قادر به پخت نخواهد بود. شما در یک مایکروویو ساده نمی‌توانید غذا بپزید. یک مایکروویو ساده تنها می‌تواند به شما کمک کند تا کیک بپزید اما نمی‌تواند آن را برشته کند.

مایکروویوی که دارای سیستم انتقال حرارت است ارزش صرف کردن هزینه و خرید را دارد. اما اگر به مایکروویو برای پخت نیازی ندارید می‌توانید مدل ساده آن را تهیه کنید که ارزانتر هم خواهد بود. اگر برای پخت و پز غذا یا کیک از یک مایکروویو حرارتی استفاده می‌کنید، باید بدانید که تنظیم دما و زمان آن با فرهای استاندارد تفاوتی نمی‌کند.

هر دو حالت میکرو و انتقال حرارت در یک مایکروویو برای هدف مشابهی استفاده می‌شوند. تفاوتش فقط در این است که حالت میکرو در ابتدا برای مدتی فعال می‌شود و سپس حالت انتقال حرارت برای ادامه فرآیند پخت استفاده می‌شود. این امر برای این است که تمام نقاط غذا همزمان و به یک میزان حرارت ببینند.

برای مثال اگر شما زمان پخت را روی 30 دقیقه تنظیم کنید، دستگاه 30 درصد زمان را به اجرای حالت میکرو و 70 درصد باقی مانده زمان را به سیستم انتقال حرارت اختصاص می‌دهد.

این درصد تقسیم شده بین سیستم‌های انتقال حرارت و میکرو به دستگاه و مدل مایکروویوی که خریداری کرده‌اید بستگی دارد.

بسیاری از شرکت‌های تولیدکننده بر این باورند که مایکروویو‌های مجهز به هر دو سیستم انتقال حرارت و میکرو، غذا را سریعتر از مایکروویوی که تنها سیستم انتقال حرارت دارد، می‌پزد که البته منطقی هم به نظر می‌رسد.

معمولا برای تامین ایمنی بیشتر از ظروفی استفاده می‌شود که منحصرا برای مایکروویو‌ها ساخته شده‌اند.

امکانات و ویژگی‌ها

در حال حاضر مایکروویو‌ها و یا حتی فرهای استاندارد، دارای آپشن‌های خودکاری برای گرم کردن فر قبل از گذاشتن غذا در آن هستند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که دمای دلخواه خود را تعیین کنید تا فر شروع به گرم شدن کند.

تفاوت طعم غذایی که در مایکروویو مجهز به سیستم انتقال حرارت پخته شده با غذایی که در یک فر استاندارد طبخ شده چندان نیست اما برخی معتقدند که یک فر مستقل، غذا را با کیفیت بیشتری می‌پزد. با این حال اغلب اوقات سیستم انتقال حرارت مایکروویو، بدون هیچ تفاوت قابل ملاحظه‌ای بسیار مشابه به فرهای استاندارد عمل می‌کند. می‌توان از دستورالعمل‌های فرهای معمولی بدون اعمال هیچ گونه تغییری برای مایکرویوهای حرارتی استفاده کرد، تنظیمات دما در هر دو یکسان است.

از ظروف پلاستیکی که همراه با مایکروویو خریداری می‌کنید، برای پخت غذا در فر استفاده نکنید زیرا ذوب می‌شوند. برای تعیین میزان گرمایش مایکروویو، قبل از این که شروع به پخت کنید، حالت‌های مختلف از جمله حالت پخت فر را تنظیم کنید. به طور معمول حالت پیش فرضی برای گرمایش مایکروویو وجود دارد.

از دیگر خدماتی که دیجی تال سرویس به صورت تخصصی ارائه می دهد تعمیر ماکروفر بیم ، تعمیر ماکروفر کنوود و تعمیر ماکروفر سامسونگ می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *