روش های سریع برای تعمیر یخچال فریزر

5 راه سریع برای چک کردن یخچال فریزری که کار نمی کند

یخچال فریزر یک وسیله ضروری و کاملا کاربردی در هر آشپزخانه ای به شمار می رود. یخچال فریزر های خوب، آن هایی هستند که عمر طولانی دارند و در تمام ساعات شبانه روز بی صدا کار می کنند تا شما بتوانید مواد غذایی خود را با خیال راحت ذخیره و نگهداری کنید.

اما گاهی اوقات مشکلاتی به وجود می آید که منجر به خرابی یخچال فریزر شده و احتیاج به تعمیر یخچال فریزر دارید. علائم شایع عبارتند از:

 • یخچال فریزر خنک نمی کند.
 • چراغ فریزر روشن نمی شود.
 • یخچال فریزر صداهای عجیبی از خود تولید می کند که قبلا نشنیده اید.

توصیه ما این است که قبل از اقدام جدی برای رفع هرگونه مشکل فرضی مربوط به برق یخچال، راه های زیر را برای چک کردن آن انجام دهید

 

 1. سیم برق را بررسی کنید. اگر یخچال فریزر شما از کار افتاده است و یا هنگام باز کردن درب یخچال، چراغ آن روشن نمی شود؛ احتمالا مشکل مربوط به قطعی سیم برق است. یخچال را از دیوار دور کرده و اتصال سیم برق به پریز را بررسی کنید. سپس یخچال را از برق بکشید و از سلامت دوشاخه مطمئن شوید. اگر مشکوک به آسیب و اشکال در سیم برق هستید، سریعا با یک برقکار یا تعمیرکار حرفه ای تماس بگیرید. هم چنین از برقکار بخواهید تا فیوز منزل و جعبه الکتریکی برق را چک کرده و از پریدن فیوز یا قطع مدار اطمینان حاصل کند.

 

 1. یخچال را خاموش کرده و دوباره روشن کنید. اگر مشکل از سیم برق نبود، یخچال را خاموش کنید و سپس دوباره آن را روشن کنید. دفترچه راهنمای یخچال فریزر خود را بخوانید تا در مورد نحوه ی تنظیم مجدد آن اطلاعات کافی داشته باشید.

 

 

 1. واشر و مهر و موم درب را بررسی کنید. اگر بعد از بستن درب یخچال، چراغ آن هم چنان روشن می ماند، احتمالا مشکل مربوط به مهر و موم درب یخچال و واشر های آن است. وجود هر گونه ترک و شکستگی را بررسی کنید، در صورت خرابی واشر یا شکستگی قسمتی از آن، با تعمیرکار یخچال فریزر تماس بگیرید تا قطعه خراب را برای شما تعویض کند.

 

 1. ترموستات را چک کنید. این امکان وجود دارد که دمای ترموستات به طور تصادفی بالا رفته و باعث گرم شدن بیش از حد فضای داخلی یخچال شده باشد. پس اطمینان حاصل کنید که دمای ترموستات روی درجه ی مناسب – که توسط سازنده توصیه شده است – تنظیم شده باشد.

 

 

 1. قسمت فریزر را بررسی کنید. یخچال و فریزر ها عملکرد های متفاوتی دارند ممکن است به طور جداگانه دارای مشکل شده باشند.
 • شاید است فن فریزر مسدود شده باشد.
 • فن های کندانسور که در زیر یا پشت دستگاه قرار گرفته اند، ممکن است کثیف و یا مسدود شده باشند. این امر باعث می شود تا فریزر نتواند عملیات خنک سازی را به درستی انجام دهد.
 • ممکن است مشکل مربوط به تایمر یخ زدایی باشد. اگر کمپرسور یخچال یخ زدایی اتومات داشته باشد، بعد از انجام عملیات یخ زدایی که بین 30 دقیقه تا یک ساعت طول می کشد، در حالت خاموش (سکوت) قرار می گیرد. اگر بعد از گذشت این زمان کمپرسور خاموش نشود یا دوباره شروع به کار نکند، احتمالا تایمر یخ زدایی نیاز به تعویض دارد.

 

به خاطر داشته باشید:

کلیه لوازم خانگی باید به طور منظم و مطابق دستورالعمل سازنده – که در دفترچه راهنمای محصول موجود است – سرویس شوند. اگر وسیله شما دچار اشکال شده است، برای تعمیر آن با دیجیتال سرویس که دارای تعمیرکاران حرفه ای هستند، تماس بگیرید. فراموش نکنید که اگر دستگاه شما در حال حاضر به خوبی کار نمی کند، بهتر است قبل از ایجاد آسیب جدی که نیاز به تعمیر اساسی داشته باشد، آن را سرویس و رفع اشکال کنید. شرکت دیجیتال سرویس دارای تعمیرکاران حرفه ای و تخصصی برای تعمیر یخچال فریزر بوش، تعمیر یخچال فریزر آ ا گ و تعمیر ساید بای ساید بوش دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *