تعمیر فریزری که مواد غذایی در آن یخ نمیزند-تعمیرات لوازم خانگی دیجیتال سرویس

تعمیر فریزری که کار می کند اما مواد غذایی را فریز نمی کند

حتما شما هم این قانون را در مورد لوازم منزل شنیده اید: اگر وسیله ای بخواهد خراب شود یا از کار بیفتد، این اتفاق در نامناسب ترین زمان ممکن اتفاق می افتد. گرچه این جمله بدین معنی نیست که زمان مناسبی برای خراب شدن وسیله ها وجود دارد، مخصوصا اگر این وسیله یخچال یا فریزر شما باشد هر زمانی نامناسب محسوب می شود و تعمیر فریزر از جمله کارهای بسیار حساس می باشد.

اما وقتی فریزر پر از گوشت است و اواسط تابستان هم باشد و هوا هم به شدت گرم باشد و از طرفی دغدغه های شغلی و مهم دیگری نیزداشته باشید، کنترل شرایط سخت تر هم می شود. در این جور موارد، باید مشکل را به ساده ترین و سریع ترین روش ممکن عیب یابی کنید تا بهترین راه تعمیر یخچال فریزر ازجمله تعمیر یخچال فریزر آ ا گ، تعمیریخچال فریزر بوش، تعمیر ساید بای ساید را بیابید. البته ممکن است مشکل به گونه ای باشد که خودتان بتوانید آن را برطرف کنید.

فریزرها چگونه کار می کنند؟

فرقی نمی کند فریزر شما چه مدلی باشد. هر یخچال فریزری – صرف نظر از هر ویژگی که دارد مثل چراغ های مختلف،  آبسردکن، یخ ساز و … کار مشابهی دارد. کمپرسور فریز، گاز مبرد را (که معمولا فرون است) فشرده می کرده و سپس آن را به کندانسور منتقل می کند. در داخل فن های کندانسور، مبرد گرمای خود را از دست می دهد و از بخار به مایع تغییر می کند. این همان گرمایی است که اگر در کنار یا پشت فریز، جایی که فن ها قرار گرفته اند، بایستید آن را احساس می کنید. در مرحله ی بعد، مایع سیال مبرد که تازه خنک شده است از طریق دریچه انبساط درون لوله های فریزر جریان می یابد. در این جا مایع مبرد، گرما را از فضای درون فریزر جذب کرده و محتویات را خنک می کند تا وقتی که از حالت مایع به بخار گرم تبدیل شود. در نهایت، گاز مبرد گرم دوباره به کمپرسور باز می گردد تا چرخه ی خنک سازی را مجدداً شروع کند.

عملکرد فریزر را امتحان کنید

اگر درب یخچال و فریزر به درستی بسته نشود و اندکی از آن باز بماند (مثل حالتی که موقع بستن شدن درب، وسیله ای درون فریزر به درب فشار می آورد یا درب به زور بسته می شود)، حتی بهترین فریزرها هم نمی توانند مواد غذایی را به طور کامل منجمد نگه دارند. همچنین استفاده از فریزر برای خنک کردن غذاهای داغ یا مکررا باز کردن درب آن، بر دمای داخل فریزر تأثیر می گذارد. یکی دیگر از دلایل رایجی که باعث می شود تا فریزر در حال کار کردن به نظر برسد و در عین حال انجمادی صورت نگیرد، چینش نادرست مواد غذایی است.

فن خنک کننده، داخل فریزر و در قسمت عقب آن قرار گرفته است و هوای خنک را به گردش درمی آورد. بهتر است همواره محتویات داخل فریزر را از جلوی این فن دور کرده و در گوشه های فریزر بگذارید تا هوای خنک بتواند به راحتی گردش کند و به هر نقطه‌ای از فضای داخلی فریزر برسد. بعد از انجام این کار، یک دماسنج را درون فریزر بگذارید و بعد از یک یا دو ساعت آن را بررسی کنید. دما باید حدود صفر درجه فارنهایت باشد.

واشر درب فریزر

واشر درب فریزر نیز ممکن است یکی از عواملی باشد که کارکرد وسیله ی شما را مختل می سازد. یکی از راه هایی که می توانید واشر درب فریزر را امتحان کنید گذاشتن یک تکه کاغذ بین درب است؛ بدین صورت که درب فریزر را ببندید و ببینید که آیا می توانید کاغذ را بیرون بکشید یا خیر. اگر کاغذ بیرون کشیده شد، اشکالی در واشر درب وجود دارد. اگر واشر کثیف شده است، به راحتی می توانید آن را تمیز کنید. اگر میزان آسیب دیدگی واشر زیاد است، بهتر است آن را جایگزین کنید. واشر های مختلف متفاوت هستند، بنابراین دستورالعمل های نوشته شده در دفترچه راهنمای محصول را دنبال کنید. اگر فریزر شما به درستی تراز نباشد، می تواند باعث اشکال شود. هنگامی که درب فریزر بسته است از یک وسیله ی تراز استفاده کنید تا مشخص شود فریزر صاف  و درست روی زمین قرار گرفه است، سپس در صورت لزوم پایه ها را مجددا تنظیم کنید.

سایر تعمیرات یخچال فریزر

چند مورد وجود دارد که با بررسی های ساده مشخص می شود چرا فریزر کار می کند ولی مواد غذایی را منجمد نمی کند. فریزر را از برق بیرون بکشید و به دنبال گرد و غبار، بقایای یخ یا برفک هایی باشید که به فن ها آسیب رسانده باشند. از آنجا که فریزرهای کوچک از فن های داخلی استفاده می کنند، این موضوع در مورد مدل های ایستاده یا یخچال های فریزر دار اتفاق می افتد. با استفاده از یک سشوار به سرعت یخ ها را ذوب کرده و با یک پارچه نرم و نمدار نیز گرد و غبار را پاک کنید.فریزر را از برق بکشید و سپس موتور آن را که در زیر فریزر قرار گرفته است تمیز کنید.

اگر فریزر شما کاملا با برفک پوشیده شده باشد، باید فریزر را یخ زدایی کنید. اگر در زیر فریزر آب مشاهده می کنید، لوله های تخلیه را در کف فریزر (و یا در زیر کشوهای سبزیجات در محفظه یخچال و فریزر) بررسی کنید. برای این کار می توانید از مایع های تمیزکننده و آب داغ استفاده کنید، بدین شکل که یک سر لوله را داخل یک سطل خالی و سر دیگر را داخل سینک ظرفشویی بگذارید، سپس آب ‌داغ را داخل لوله باز ‌کنید و این ‌کار را آنقدر تکرار‌کنید تا آب به راحتی و بدون هیچ گرفتگی از داخل لوله رد ‌شود.  در انتها تمیزی فضای اطراف و زیرین فریزر را چک کرده و اطمینان حاصل کنید که فریزر را در مکانی آفتابی، گرم و یا بیش از حد مرطوب نگذاشته باشید.

تعمیرات سیستم خنک کننده

تعمیرات قطعات داخلی فریزرمعمولاً پیچیده است. سیستم خنک کننده شامل قسمت های خطرناکی می باشد و تلاش برای تعمیرآن ها می تواند منجر به آسیب شود. همچنین برخی از تعمیرات به ابزارهای تخصصی و دانشی عمیق نیاز دارند. از این جمله تعمیرات می توان به فن های خراب تبخیرکننده اشاره کرد که سطح دمای مبرد را پایین می آورند و از گردش هوا خودداری می کنند و در نتیجه هوای خنکی در فریزر جریان نمی یابد. در صورت خراب بودن سوئیچ ایمنی، تشخیص آن دشوار است، چرا که در این حالت نیز فریزر همچنان کار می کند اما به درستی خنک نمی کند. به همین ترتیب یک تایمر کنترل یخ زدگی معیوب، یک ترموستات خراب و یا یک تبخیر کننده آسیب دیده نیز مانع از سرمایش می شوند. حتی گاها برخی از تعمیرات عملی نیستند؛ اگر کمپرسور به کلی از کار بیفتد و یا برد اصلی فریزر خراب شود، بهتر است تا فریزر جدیدی خریداری کنید، چرا که این تعمیرات هزینه های بالایی دارند و تعمیر آن ها صرفه اقتصادی ندارد. اگر فریزر شما صداهای بلند و ناهنجار تولید میکند به احتمال بسیار زیاد اشکال از کمپرسور است. در این مورد بهتر است با متخصصین شرکت دیجیتال سرویس استفاده نمایید.

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *