تست مگنترون و تعمیر درب ماکروفر

ماکروفر

چگونه یک درب ماکروفر که بسته نمی‌شود را تعمیر کنید

مونتاژ قفل درب

اگر درب ماکروفر شما به طور کامل بسته نمی‌شود، ممکن است مونتاژ قفل درب شما دچار مشکل شده باشد. مونتاژ قفل درب معمولا شامل دو قلاب است که از درب خارج می‌شود و به سوئیچ درب متصل می‌شود که بر روی قاب ماکروفر نصب شده است. قلاب‌ها با سوئیچ‌های درب در تماس هستند تا قدرت را به سیستم کنترل و همچنین قفل درب نگه دارنده منتقل کنند تا درب را بسته نگه دارند.

مونتاژ قفل درب به طور معمول از پلاستیک ساخته شده است و معمولا دارای یک فنر متصل شده هستند تا کشش رو به پایین را برای نگه داشتن قلاب ایجاد کنند. اگر هر یک از قلاب‌ها خراب شده باشد یا هیچ کششی در فنر آن وجود نداشته باشد، شاید نیاز به تعمیر ماکروفر و تعویض مونتاژ داشته باشید. واحد را از برق جدا کنید و پانل درب داخلی را برای دسترسی به قفل درب باز کنید. پانل داخلی معمولا به وسیله قلاب‌های پلاستیکی به یکدیگر متصل می‌شود و هنگام جداسازی آن باید احتیاط کنید.

ما قطعات زیادی برای هزاران مدل موجود در اختیار داریم. مونتاژ قفل درب خود را پیدا کرده و تعمیرات خود را آغاز کنید! مشتریان این تعمیر را به عنوان “کاملا ساده” رتبه بندی کرده‌اند و این عملیات کمتر از 15 دقیقه طول می‌کشد، ما در اینجا دستورالعمل‌هایی برای نصب داریم.

فنرهای پیچشی

اگر درب اجاق ماکروفر شما به طور کامل بسته نمی‌شود، ممکن است فنر پیچشی شما خراب شده باشد. در ماکروفرهایی که دارای یک درب هستند که به سمت پایین باز می‌شود، فنرهای پیچشی برای بسته نگهداشتن درب مورد استفاده قرار می‌گیرند. به طور معمول یک فنر در سمت چپ و راست وجود دارد که اغلب در اندازه‌های مختلفی عرضه می‌شوند.

اگر درب اجاق ماکروویو شما بسته نمی‌ماند، یکی از فنرها ممکن است خراب شده باشد. واحد را از برق جدا کنید و پانل‌های داخلی و خارجی را برای دسترسی به فنرهای پیچشی که در قسمت پایین درب قرار دارند، جدا کنید. بسته به مدل دستگاه شما، پانل‌ها ممکن است با پیچ‌هایی از داخل، پایین یا دو طرف در محل خود قرار بگیرند. از آنجایی که درب شیشه‌ای بیرونی می‌تواند سنگین باشد، کمی احتیاط کنید.

چگونگی آزمایش مگنترون در یک اجاق ماکروفر

مگنترون به عنوان یک جزء کلیدی اجاق ماکروفر شناخته می‌شود. اجاق‌های ماکروفر با شلیک امواج انرژی به غذاها و نوشیدنی‌ها کار می‌کنند. سپس مولکولهای آب موجود در غذاها و نوشیدنی‌ها انرژی ماکروفر را جذب می‌کنند و داغ می‌شوند. در صورت عدم وجود یک مگنترون که به درستی کار می‌کند، اجاق ماکروفر نمی‌تواند حرارت تولید کرده و غذا را طبخ کند. مگنترون را برای حصول اطمینان از این که عملکرد مناسبی دارد آزمایش کنید.

مرحله 1

خازن ماکروفر را تخلیه کنید. ماکروفر را از برق جدا کنید، سپس یک انتهای پیچ گوشتی را به یکی از پایانه‌های شاسی متصل کنید و به آرامی آن را به سمت پایانه شاسی دوم بکشید. پیچ گوشتی را بر روی ترمینال شاسی دوم چند ثانیه نگه دارید. منتظر شنیدن یک صدای کلیک باشید.

مرحله 2

از یک پیچ گوشتی به همان شیوه برای ایجاد یک اتصال کوتاه بین پایانه‌های خازنی و شاسی استفاده کنید.

مرحله 3

مگنترون را شناسایی کنید و سپس نوار چسب را بر روی هر سیم قرار دهید و آن را برچسب گذاری کنید. بر روی نوار پلاستیکی قید کنید که کدام سیم به مگنترون متصل شده است.

مرحله 4

اگر یک اهم متر در کمترین مقیاس مقاومت در اختیار دارید، هر پروب بر روی اهم متر را به پایانه‌های مگنترون تماس دهید. هر پروب به طور همزمان فقط می‌تواند یک ترمینال را لمس کند. توجه داشته باشید که قرائت‌های اهم متر شما برای هر پروب باید کمتر از 1 اهم باشد.

مرحله 5

یکی از پروب‌های اهم سنج را به یک ترمینال مگنترون متصل کنید، در این بین پروب دیگر را به محفظه مگنترون وصل کنید. اگرچه در این مقطع باید اهم متر را بر روی بالاترین مقیاس مقاومت تنظیم کنید. اجازه ندهید پروب‌ها یکدیگر را لمس کنند. اگر مگنترون به درستی کار می‌کند، قرائت‌های اهم متر را ثبت کنید که ممکن است بی نهایت باشد.

از دیگر خدماتی که دیجی تال سرویس به صورت تخصصی ارائه می دهد سرویس و تعمیرات ماکروفر بیم ،تعمیرات ماکروفر ال جی و تعمیرات ماکروفر سامسونگ می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *